Alkoholizmo gydymas

Lietuvoje, alkoholizmu sergantys asmenys gali būti gydomi priklausomybės ligų centruose minesotos programose, tuose pat centruose galima pasirinkti ir kitokį gydymą (medikamentai ar kodavimas). Minesotos programa trunka 28 dienas ji kainuoja 200/400 lt.

Taip pat privatūs psichoterapeutai, bei psichologai užsiima alkoholizmo gydymu, jų kaina svyruoja nuo 50 iki 150 lt už vizitą, paprastai būna apie 12 vizitų.

Yra ir AA grupės kurios nieko nekainuoja ir remiasi vien žmogaus apsisprendimu keistis.

Rekomenduojami alkoholizmo gydymo etapai

  1. Asmuo koduojamas (6 mėn ar kažkuriam kitam laikui). Kodavimas pats savaime akoholizmo priežasčių nešalina, veikia daugiau kaip priemonė kurios dėka žmogus tam tikrą laiką nevartoja.
  2. Minesotos programa. Ten žmogus gauna visus pagrindus blaiviam gyvenimui. Sprendžiamos psichologinės priežastys. Ir įgauna trumpą blaivaus gyvenimo praktiką.
  3. AA grupės (jas pasiūlys ir minesotos programoje), jose žmogus tvarkosi su socialinėmis girtavimo priežastimis ir mokosi integruotis į visuomenę jau pasikeitęs.

Derėtų daryti visus 1.2.3. žingsnius, taip žmogus nustotų girtauti ir tai būtų kompleksinė pagalba.

Kitas variantas tik reabilitacija, priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenėse, kur terapija trunka iki 18 mėn, o mėnesio kaina svyruoja nuo 500 iki 1000 lt mėnesiui. Žinoma yra ir nemokamų bendruomenių, jose kartais prašoma paremti ten gyvenančiuosius maistu ar pinigais.

Rekomendacijos artimiesiems

Kadangi alkoholizmas yra „šeimos“ liga, jos gydymui gali padėti kitoks požiūris į pačią ligą. Įprasta, jeigu yra ligonis reikia jį gydyti. Tačiau visa šeima savo neigiamu ar neutraliu požiūriu į girtaujantį asmenį dalyvauja jo gyvenime darydami tam tikrą įtaką žmogaus apsisprendimas vartoti arba ne.

Tam, kad formuotųsi teisingas požiūris sveikstančio asmens atžvilgiu, kuris motyvuotų žmogų sveikti ir gyventi blaiviai Vilniaus priklausomybės ligų centro specialistai yra parengę psicho/edukacine konsultacijų programą. Čia užsiėmimai vyksta, kiekvieną pirmadienį nuo 18 val. 5 a., I priklausomybių psichiatrijos skyriuje. Kontaktinis asmuo: Justina Kaliatkaitė, mob. tel.: 8 600 48669

Taip pat naudinga apsilankyti ir AL-ANON grupėse.

 

Komentarų 4Komentuoti
  1. Sveiki! Kur kreiptis marijampoleje del alkoholizmo gydimo? Kiek kainuotu?

  2. siaip Sausis 3 d, 2011 Daugiausia nevartojusių aollhkoio per pastaruosius 12 mėnesių buvo Italijoje įdomi statistika, nes man italai asociajuojasi su vyno taure, kurią jie beje geria profilaktiškai (100 gr. raudono vyno gerina sveikatą ). Manau, kad pagrindinė lietuvių bėda nėra ta, kad jie geria alkoholį, bet jų išgerti kiekiai. Kiek teko keliauti, kitose šalyse (ypač pietuose) žmonės neprisigeria, o tiesiog mėgaujasi alkoholiu, kas, mano nuomone, nėra blogai.O Lietuva juk vykdo tam tikrą politiką, pvz., draudimas nusipirkti aollhkoio nuo 22 val. , tik matyt naudoja netinkamas priemones

Rašyti komentarą

Prašome įrašyti savo vardą

*Būtinas laukas

Prašome įrašyti galiojantį el.pašto adresą

*Būtinas laukas

Prašome parašyti komentarą

Konsultavimas narkomanijos ir alkoholizmo klausimais © 2015 All Rights Reserved

Reklamos studija - EPALETE