Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut nec nisl ante, aliquam tinci- dunt leo.
Naujienlaiškis 2011 m. spalio mėn.
Kokios reabilitacijos paslaugos teikiamos LietuvojeDaugelis asmenų, priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, būna atskirti nuo visuomenės, nes jie neturi pastovaus būsto, jų užimtumas nereguliarus ir dažnai turi įkalinimo patirtį. Šie žmonės vartoja psichoaktyviąsias medžiagas nepaisydami iškylančių problemų tiek sau, tiek visuomenei. Socialinę atskirtį didina ir negatyvus visuomenės požiūris į priklausomybe sergančius asmenis. Siekiant padėti šiems asmenims pasveikti ir integruotis į visuomenę, reikia patenkinti ne vieną, o visą kompleksą jų poreikių – būtina visapusiška socialinė, dvasinė ir psichologinė pagalba. Todėl valstybei iškyla uždavinys ne tik plėsti psichologinių ir socialinių paslaugų teikimą, bet ir spręsti šių žmonių įdarbinimo, būsto bei kitus klausimus.Plačiau >>>Siekiama išvengti išorinės alkoholio reklamos pažeidimųNarkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas spalio 14 d. kreipėsi į Lietuvos savivaldybes siūlydamas drauge vykdyti išorinės alkoholio reklamos kontrolę. Tikimasi, kad ši prevencinė priemonė padės išvengti Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimų reklamos srityje. Departamento nuomone, tai puikus būdas savivaldybėms prisidėti prie valstybinės alkoholio kontrolės politikos vykdymo.

Plačiau >>>

Tarptautinė NordAN konferencija Vilniuje

Vilniuje spalio mėn. 21 – 23 d. organizuojama Šiaurės alkoholio ir narkotikų politikos tinklo (NordAN) 11-oji metinė konferencija „Empowerment. NGOs. Advocacy“. Šioje konferencijoje daugiausiai dėmesio skiriama Skandinavijos ir Baltijos šalių nevyriausybinių organizacijų, veikiančių alkoholio ir narkotinių medžiagų prevencijos bei kontrolės srityse, įgalinimui aktyviau formuoti alkoholio ir narkotikų kontrolės politikos klausimus savo šalyse. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas yra šios konferencijos globėjas.

Plačiau >>>

Startuoja nacionalinis konkursas „Blaivi klasė”

Pagrindinis konkurso „Blaivi klasė“. tikslas: siekti pagerinti mokinių, jų tėvų, specialistų ir visos mokyklos bendruomenės žinias apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį sveikatai, formuoti sveikos gyvensenos nuostatas, skatinant nepradėti vartoti, o vartojančius nutraukti vartoti šias medžiagas. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas – konkurso metodinis konsultantas.

Plačiau >>>

Žinios pedagogams, kaip ugdyti vaikų gyvenimo įgūdžius

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas Kėdainiuose organizavo mokymus pedagogams ir kitiems specialistams, dirbantiems su vaikais ir paaugliais. Susitikimuose apmokomi specialistai, kaip dirbti su 11-14 metų vaikais ir paaugliais pagal parengtą ir Lietuvai adaptuotą metodinę medžiagą „Vaikų gyvenimo įgūdžių ugdymas“.

Plačiau >>>

- – – – -

Zenius Martinkus: „Kanapių vartojimas Lietuvoje mažesnis nei kitose ES šalyse”

Paskutiniai tyrimų duomenys rodo, kad kvaišalų vartojimas tarp jaunimo dar niekuomet nebuvo pasiekęs tokio masto kaip pastaruoju metu. Rinkoje kasmet atsiranda vis naujų psichoaktyviųjų medžiagų, skirtų svaiginimuisi. Daugumos pasaulio šalių ekspertai ir politikai suka galvas, kaip pažaboti plintančią narkomaniją. Apie padėtį Lietuvoje kalbamės su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriumi dr. Zeniumi Martinkumi.

Plačiau >>>

A. Veryga: alkoholio reklama tikrai veikia, antraip dėl jos nebūtų kovojama

Parlamentarai daro pertrauką svarstymuose, ar atšaukti alkoholio reklamos draudimą nuo 2012-ųjų. Vienos iš šių organizacijų, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos, vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, Seimo narių aktyvumas ir noras draudimą atšaukti dažniausiai grindžiamas dviejų rūšių argumentais: pirmąją grupę sudaro teiginiai, kad alkoholio reklama nedaro didelio poveikio ir žalos, todėl neturėtų būti ribojama, o antroji argumentų grupė – neva ekonominė nauda įvairioms visuomenės grupėms ir organizacijoms.

Plačiau >>>

Savaitės pokalbis. Zenius Martinkus. Neišradinėkime dviračio, bet nuosekliai įgyvendinkime specialistų rekomendacijas

NTAKD direktoriaus teiraujamės ne tik apie tai, ar naujoji institucija jau atrado savo veiklos ritmą, tačiau ir apie tai, kaip apskritai įmanoma kovoti su trigalve kvaišalų hidra (tabaku, alkoholiu, narkotikais), ar ši kova netampa Don Kichoto mūšiu su vėjo malūnais?

Plačiau >>>

- – – – -

Cigarečių pakelio autentiškumo tikrinimas

Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad iki šių metų pabaigos šalies gyventojai pagal ant pakelio nurodytą specialų skaitmeninį kodą gali patys pasitikrinti kai kurių cigarečių rūšių autentiškumą, t.y. įsitikinti, kad prekė nėra kontrabandinė.

Plačiau >>>

Sporto šventė „Daukantinis ruduo – 2011“

Vilniaus Simono Daukanto progimnazijoje vyko tradicinė sporto šventė „Daukantinis ruduo – 2011“. Renginio tikslas – formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Organizatoriai siekė skatinti bendradarbiavimą mokykloje, įtraukti tėvus į mokykloje organizuojamus renginius bei kurti bendruomenėje fiziškai ir psichologiškai sveiką atmosferą.

Plačiau >>>

Naujas smūgis narkotikų platintojams

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai sudavė dar vieną triuškinantį smūgį, šįkart, ginkluotiems narkotinių medžiagų platintojams. Rugsėjo pabaigoje, po sėkmingos slaptosios operacijos, Panevėžio apskrities vyr. policijos komisariato pareigūnai išaiškino asmenis, įtariamus Panevėžyje neteisėtai disponavus labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų: apie 100 kg hašišo, apie 4 kg heroino, daugiau nei 800 narkotinių medžiagų – tablečių.

Plačiau >>>

Teismo sprendimai

Dėl UAB „Lukoil Baltija” pateiktos tabako gaminių reklamos

2010-04-01 buvusi Valstybinė tabako ir alkoholio kontrolės tarnyba prie LRV (teisių perėmėjas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas) nutarimu skyrė UAB „Lukoil Baltija“ 5000 Lt baudą už Tabako kontrolės įstatymo 17 str. 1 d., 17 str. 5 d. pažeidimus, nes bendrovė tabako gaminių prekybos vietose pateikė draudžiamą tabako gaminių reklamą ir draudžiamą informaciją apie tabako gaminius: prekybos tabako gaminiais vietose pateikė tabako gaminių spalviškai ir grafiškai apipavidalintas reklamines lenteles su priklijuotais „Winston Fresh Menthol“ pakeliais, taip pat tabako gaminiais prekybos vietose pateikė stovelius su cigarečių „Marlboro Gold Original“ ir „Marlboro Gold Touch“ pakeliais, spalviškai ir grafiškai orientuotus į šiuos tabako gaminius, o šalia minėto stovelio, išskirtinai nuo kitų įrangoje laikomų ir parduodamų tabako gaminių, išdėstė analogiškus tabako gaminių pakelius. Tokiu būdu UAB „Lukoil Baltija“ reklamavo tabako gaminius.

Plačiau >>>

Dėl alkoholinių gėrimų reklamos žurnale „Panelė“

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas nutarimais skyrė UAB „Ekspress leidyba“ 10 000 Lt, UAB „Boslita“ ir Ko 10 000 Lt, Įmonių grupei „Alita“ 10 000 Lt baudas už Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 2 d. 2 p. pažeidimus, nes UAB „Ekspress leidyba“ leidžiamame žurnale, orientuotame į paauglius ir vaikus, „Panelė“ (2011 m. balandžio mėn. Nr. 4, 2011 m. gegužės mėn. Nr. 5) pateikė UAB „Boslita“ ir Ko gaminamo fermentuoto alkoholinio gėrimo „Bosca“ reklamą ir Įmonių grupės „Alita“ gaminamo pusiau sauso putojančio vyno „Alita“ reklamą.

Plačiau >>>

Leidiniai

Užkrečiamųjų ligų prevencija ir kontrolė tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų

Ataskaitoje nagrinėjama geros visuomenės sveikatos praktika, kuri gali padėti siekiant sumažinti visuomenėje paplitusias infekcines ligas, ypač plintančias per adatas, švirkštus, kitą narkotikų paruošimo įrangą ir nesaugių lytinių santykių metu.

Plačiau >>>

Pasaulinis žmogžudysčių tyrimas 2011

Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro leidinys.

Plačiau >>>

Renginiai

Tarptautinė NordAN konferencija Vilniuje

Vilniuje spalio mėn. 21 – 23 d. vyko Šiaurės alkoholio ir narkotikų politikos tinklo (NordAN) 11-oji metinė konferencija „Empowerment. NGOs. Advocacy“. Kokia konferencijos programa ir kokie pranešimai buvo pristatyti konferencijos dalyviams?

Plačiau >>>

Tarptautinė konferencija „Naujos tendencijos alkoholio, tabako ir narkotikų vartojimo prevencijos bei kontrolės srityje“

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, LR Seimo Sveikatos reikalų komitetas, LR Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisija bei Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras 2011 m. lapkričio 16 d. organizuoja tarptautinę konferenciją „Naujos tendencijos alkoholio, tabako ir narkotikų vartojimo prevencijos bei kontrolės srityje“. Konferencijoje bus apžvelgtos Lietuvos ir ES šalių alkoholio, tabako ir narkotikų vartojimo tendencijos bei pristatyta metinė Europos Sąjungos ataskaita narkotikų kontrolės ir narkomanijos stebėsenos srityje.

Plačiau >>>

ENNSC apdovanojimai už mokslinius straipsnius

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (ENNSC) organizuoja apdovanojimus už Europoje 2010 m. paskelbtus mokslinius straipsnius, nagrinėjančius narkotikų vartojimo problemas.

Plačiau >>>

Mokymai „Making Tobacco Tax TrendY“

2011 m. lapkričio 30 – gruodžio 2 d. Vilniuje Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija organizuoja visuomenės sveikatos specialistams, tabako kontrolės ekspertams ir kitiems šioje srityje dirbantiems specialistams skirtus mokymus „TobTaxY“ (making Tobacco Tax TrendY), kurių tema – tabako mokesčiai ir kontrabanda.

Plačiau >>>

Konsultacijos

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K.)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas pristato su alkoholio ir tabako kontrole susijusius dažniausiai užduodamus klausimus ir specialistų parengtus atsakymus.

Plačiau >>>

Pagalba vaikams

Ką daryti vaikui, patyrus fizinį arba seksualinį smurtą, patyčias, nesutarimus namuose ir šeimoje? Ar lengva pritapti prie draugų ir atsispirti bendraamžių raginimams išbandyti viską, ką jie pasiūlo? Kur galima kreiptis pagalbos ir kas gali padėti vaikui?

Kasdien dirba „Pagalbos vaikams linija“. Kokie jos kontaktai?

Plačiau >>>

Pagarbiai, Lina Vaitiekūnaitė

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento
Strategijos, stebėsenos ir analizės skyriaus vyriausioji specialistė
tel.    (8 5) 266 80 93
faks. (8 5) 266 80 95
el. paštas lina.vaitiekunaite@ntakd.lt

Rašyti komentarą

Prašome įrašyti savo vardą

*Būtinas laukas

Prašome įrašyti galiojantį el.pašto adresą

*Būtinas laukas

Prašome parašyti komentarą

Konsultavimas narkomanijos ir alkoholizmo klausimais © 2015 All Rights Reserved

Reklamos studija - EPALETE