Lietuvoje, alkoholizmu ir narkomanija sergantys asmenys gali būti gydomi priklausomybės ligų centruose minesotos programose, tuose pat centruose galima pasirinkti ir kitokį gydymą (medikamentai ar kodavimas). Minesotos programa trunka 28 dienas ji kainuoja apie 100/150,- €.

Psichoterapeutai ir psichologai taip pat užsiima alkoholizmo ir narkomanijos gydymu, jų kaina svyruoja nuo 20,- iki 100,- € už vizitą, paprastai reikia apie 12 vizitų.

Yra ir AA/AN grupės kurios nieko nekainuoja ir remiasi vien žmogaus apsisprendimu keistis.

  1. Detoksikacija,- jeigu reikalinga*.
  2. Asmuo koduojamas (6 mėn ar kažkuriam kitam laikui). Kodavimas pats savaime narkomanijos ar alkoholizmo priežasčių nešalina, veikia daugiau kaip priemonė kurios dėka žmogus tam tikrą laiką nevartoja. Paprastai prieš kodavimą būtinas tam tikras (5/12 dienų) produkto (alkoholio, tabako ar kitų narkotikų) nevartojimo laikas. Visais atvejais prieš vykstant rekomenduojame registruotis pasirinktoje įstaigoje.
  3. Minesotos programa. Ten žmogus gauna visus pagrindus blaiviam gyvenimui. Sprendžiamos psichologinės priežastys. Ir įgauna trumpą blaivaus gyvenimo praktiką.
  4. AN ar AA grupės (jas pasiūlys ir minesotos programoje), jose žmogus tvarkosi su socialinėmis narkotikų/alkoholio vartojimo priežastimis ir mokosi integruotis į visuomenę jau pasikeitęs.

Derėtų daryti visus (1*).2.3.4 žingsnius. Taip žmogus nustotų vartoti narkotikus/alkoholį ir gautų kompleksinė pagalbą. Tuo pat metu artimiesiems derėtų apsilankyti AL-Anon grupėse.

Kitas variantas tik reabilitacija, priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenėse, kur terapija trunka iki 18 mėn, o mėnesio kaina svyruoja nuo 150,- iki 400,- € mėnesiui. Žinoma yra ir nemokamų bendruomenių, jose kartais prašoma paremti ten gyvenančiuosius maistu ar pinigais.