bandymai

 • Ar normalu yra pabandyti? man tikrai pakankamai metų ir neesu ragavus nieko, nes manes tai netraukia, bet ar normalu pabandyti? nes smalsumas vistiek yra. taipat su cigaretem?

  Atsakyti

  Sakyčiau normalu domėtis, o va bandyti, ir dar ant savęs, viską kas papuola, tai būtų kvaila. Aš taipogi nesu bandęs daugelio dalykų: uostyti klijų, narkotikų, apiplėšti banko… Ir ar normalu pabandyti? Smalsu juk. O kadangi laikau save protingu žmogumi ir juo labiau jog žinau, kad tai nėra prie gero vedantys užsiėmimai, tai niekad ir nebandysiu. Daug įdomiau atrasti save dominančią (nekenksmingą) sritį ir bandyti save ten. Turistinės kelionės, dominanti sporto šaka, grybavimas, žvejyba, daržas, kolekcionavimas, šokiai ir t.t. Nauji įspūdžiai ir atradimo jausmas patenkins smalsumą tik šiuo atveju neteks savęs žaloti :)
  P.S. Aš taip pat nesu ragavęs alkoholio ir nesigailiu.

  Atsakyti

  Aš gal dar neprofesionaliai parašyčiau, kad daug unikalesnė patirtis – nebandyti svaigalų. Tie, kurie jau yra pavartoję svaigalų, niekada negalės patenkinti savo smalsumo – ką reiškia būti niekada nebandžius alkoholio ir cigarečių. Šia unikalia patirtimi gali pasigirti kol kas nedaugelis žmonių.Tarp jų tokie kaip kad užsienio atlikėja ir aktorė Jennifer Hudson ar vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų Ramūnas Karbauskis. Bet nebūtina lygiuotis į garsenybes – reikia tiesiog nuolatos savęs klausti, kokį būdą renkuosi pažinti pasaulį – ar 100 proc. blaiviai, budriai, sąmoningai, pilnai įsitraukus į pažinimo procesą, ar slopinant save, paralyžiuojant pojūčius, ribojant savo pažinimo galimybes. Aš nuo savęs galėčiau parašyti, kad smalsumą pabandyti alkoholio didele dalimi sukelia filmuose ir reklamose (ypač skirtose jaunimui) kuriamas įspūdis, jog alkoholis sukelia euforiją, romantišką nuotaiką, kad tai tarsi pašėlusios jaunystės, sąmojingumo, žavesio ar meniškumo, bohemiškumo eliksyras, o cigaretės – tarsi maištingumo, savarankiškumo atributas. Tačiau realiai NIEKO panašaus nėra. Šie dirbtinai sukelti lūkesčiai neturi jokio pagrindo. Alkoholio ir cigarečių vartojimas sukelia tik apsvaigimą, proto galių apribojimą, blogą kvapą, koordinacijos praradimą, kai kuriais atvejais rankų drebėjimą, širdies plakimo padažnėjimą, nerimastingumą ir beveik visais atvejais kitus nemalonumus, kurių gali patirti apsvaigusi, t. y. praradusi budrumą ir savisaugos gebėjimus. Man prireikė labai daug laiko, kad tą galų gale įsisąmoninčiau. Kino pramonės ir reklamos sukurta iliuzija buvo tokia tvirta, kad ilgai ignoravau tikrąjį svaigalų poveikį, kol galiausiai pripažinau, kad NIEKADA taip ir nepajutau tos malonumo būsenos, kurios kaskart tikėdavausi. Alkoholio vartojimas man nepaliko nė vieno gero prisiminimo, o blogų paliko tikrai ne vieną. Dabar tik pasvajot galiu, kaip būtų gera būti niekada nepabandžius nei alkoholio, nei cigarečių. Kokia didžiulė ir nepaprasta dovana sau tai būtų. Kokia dėl to jausčiausi sau dėkinga, kad mylėjau kiekvieną savo ląstelę ir nenužudžiau jos dėl kažkieno sukurtos iliuzijos apie svaigalų vartojimo „šaunumą”, dėl dirbtinai sukelto smalsumo.

  Čia yra pora pavyzdžių, kur apie savo motyvaciją kalba alkoholio nevartoję žmonės:
  http://mieste.delfi.lt/veidai/60f8r0-simona-milinyte-nesu-ragavus-alkoholio
  http://www.sveikuoliai.lt/ramunas-karbauskis-smegenys-yra-mano-darbo-irankis-kodel-tureciau-jas-zaloti-alkoholiu-nezinau-alkoholio-skonio/

  Sėkmės

  Atsakyti
  Aurelijus

  Išbandyti galbūt norisi daug dalykų, o žmogus, būdamas laisvas spręsti, turi pasinaudoti savo protu, kad atskirti, ką bandyti verta, ir ko ne. Bandyti psichoaktyviais medžiagas, reiškia rizikuoti. Ar ta rizika turi prasmę? Galima rizikuoti, kai yra dėl ko, pvz. dėl vaikų, šeimos ir t.t. Ko verta ir kam reikalinga šita rizika.

  Atsakyti

  as pilnamete, manes niekas neskatino negert, pati to nenoriu. bet kalba eina ne apie pasigerima, jokiu budu. tiesiog domina – koks skonis ir panasiai. skaiciau kad pabandyti nera blogai, nes po to neliks to smalsumo, tuo atveju jei esi tvirtai apsisprendes. norejau isgirst nuomones, ir labai aciu uz visus atskymus!

  Atsakyti
  Atsakyti
Atsakymas į: bandymai
Jūsų informacija:
<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">

Atsakyti