Alateen grupės

Alateen (alkoholikų vaikai) – tai AL-Anon šeimyninių grupių dalis ir yra bendrija jaunų žmonių, paauglių, kurių gyvenimą paveikė nors vieno iš tėvų ar kitų artimų žmonių alkoholizmas. Mes padedame vieni kitiems, dalindamiesi savo patirtimi, stiprybe ir viltimi.

Mūsų dažnai klausia apie pačią grupę, apie tai, kas vyksta susirinkimuose. Žemiau pateikti dažniausiai užduodami klausimai, kurie, tikimės, padės Tau geriau suprasti Alateen grupės veiklą. Jei turi kokių nors klausimų, nebijok paklausti kitų grupės narių po šio ar kito susirinkimo ar rašyti el.paštu: murmek.toliau@gmail.com (Kristina)

Kas yra Alateen/alkoholikų vaikų grupė?

Alateen – tai bendrija paauglių, augantčių alkoholikų arba nedarniose šeimose. Alateen programa skirta padėti įveikti kylančius sunkumus asmeniniame gyvenime, šeimoje bei santykiuose su kitais žmonėmis. Ji padės suprasti iš kur atsirado šios problemos ir kaip jas spręsti.

Kas yra Alateen grupės nariai ir kodėl jie lanko grupės susirinkimus?

Grupės nariai yra dažniausiai paaugliai, priklausantys įvairiems visuomenės sluoksniams. Tai žmonės, kurie vaikystėje, paauglystėje arba šiuo metu augo(-a) su geriančiais tėvais arba geriančiais, kurių nesaikingas gėrimas paveikė juos tada ir (ar) veikia iki šiol. Grupė taip pat yra skirta žmonėm augantiems nedarniose (išgyvenusiose skyrybas, fizinę ar psichologinę prievartą ar kitokią disfunkciją) šeimose. Nesvarbu kokią disfunkciją iš tėvų ar giminaičių patyrėme praeityje, grupėje mes dalinamės savo patirtimi, jėgomis ir viltimi, kad išsilaisvintume nuo traumuotos vaikystės pasekmių ir įtakos.

Ar man padės Alateen grupė?

Susirinkimo metu Tu gali išgirsti panašią į Tavo gyvenimo istoriją, jeigu ir ne visi faktai sutaps, Tu galėsi pajusti kitų žmonių nuotaikas, jų išgyvenimus patirtus augant nedarnioje arba nesaikingai alkoholį vartojančioje šeimoje. Mes visi stengiamės ieškoti geresnių savo bruožų. Nors kiekvienas einame savo keliu ir tie keliai yra skirtingi, bet mus vienija pagalba, kuri yra prieinama kiekvienam, norinčiam įveikti alkoholinės ar nedarnios šeimos auklėjimo pasekmes.

Ar man būtina kalbėti?

Ne. Jei Tu nori tik būti ir paklausyti kitų pasisakymų – jauskis laisvai. Mes stengiamės klausytis atvira širdimi. Susirinkime išgirsi „Pasiimkite tai, kas Jums tiko, o visą kitą palikite čia“. Tačiau, jei susirinkimo metu norėsi pasidalinti savo mintimis ir jausmais, arba jei kitų pasisakymai ir atvirumas paskatins pasidalinti savo gyvenimo istorijos faktais, drąsiai pasisakyk. Sveikimas prasideda tada, kai išdrįstame išeiti iš izoliacijos.

Ar galiu būti tikras, kad tai ką pasakosiu susirinkime, nepasklis viešai?

Taip. Mūsų grupės susirinkimai yra anonimiški, konfidencialūs. Gerbdami grupės tradicijas ir vienas kito anonimiškumą, mes nekalbame apie grupės narius, neatpasakojame to, ką išgirdome susirinkimo metu. Mes rūpestingai saugome Al-ateen grupės narių anonimiškumą.

Ar Al-ateen grupė yra religinė draugija?

Ne. Mūsų grupės veikla yra paremta dvasiniais principais, bet ne religiniais. Grupę lanko žmonės priklausantys įvairioms religijoms ar visai netikintys, mes nediskutuojame jokiais religiniais klausimais. Alateen programa remiasi dvasiniu principu, kad mes priklausome nuo jėgos, galingesnės už mus pačius, kurios prašome pagalbos spręsdami savo problemas ir norėdami priimti, suprasti savo dabartinę padėtį. Galime laisvai pasirinkti aukštesniąją jėgą tokią, kokią mes ją suprantame.

Kas vadovauja grupei?

Mes visi, bendru susitarimu,tam, kad užtikrintume tvarką. Už sklandžią susirinkimų eigą atsakingas vedantysis, kurį grupė išrenka. Grupės nariai savanoriškai pasisiūlo atlikti svarbius grupės veiklos darbus, tarnystė taip pat svarbi mūsų sveikimui.

Nuo kokio amžiaus lankytina grupė?

Čia renkasi paaugliai nuo 13 metų, bet dažniausiai pagrindas yra vyresni paaugliai

Ką man dabar daryti?

Mes patariame ateiti bent į kelis susirinkimus, kad galėtum susidaryti objektyvią nuomonę apie tai, kas vyksta susirinkimų metu, ir ar Alateen grupė gali Tau padėti. Svarbu kalbėtis su kitais grupės nariais prieš ar po susirinkimų. Kadangi Tu tik atėjai, galbūt jauti nerimą, sąmyšį ir nepasitikėjimą kitais žmonėmis, slepi savy tikrąsias mintis ir jausmus. Mes visi taip jautėmės pradžioje, tačiau viltis tave atvedė į susirinkimą. Išdrįsk užkalbinti tau patikusį ir pasitikėjimą keliantį grupės narį, užduok jam/jai visus Tau svarbius klausimus, apsikeiskite telefono numeriais, kad galėtum jam/jai paskambinti tada, kada norėsi pasikalbėti. Tarpusavio bendravimas mums padeda išeiti iš izoliacijos, kurioje patys save laikome. Laisvalaikiu veiksminga paskaityti SAV, Al-anon ar kitą su alkoholizmo problema susijusią literatūrą – tai padės suprasti tėvų alkoholizmo pasekmes ir savo dabartinę savijautą.

Kviečiame jaunuolius, po socialinės – psichologinės reabilitacijos, turinčius problemų dėl psichotropinių medžiagų vartojimo į emocinės paramos ir bendravimo grupes.

Vilniuje S.Daukanto a.1 (Švento Kryžiaus namuose )
Penktadieniais 18 val.

Kaune Savanorių pr. 66-320
Ketvirtadieniais 18val.

Kilus klausimams skambinti: 864730369; 864244316

Parengta pagal Alateen’as


Komentuosite?