Heroinas (Opioidai)

Opioidai yra plačiausiai vartojami narkotikai. Jie gali būti natūralios kilmės (morfinas, kodeinas gaunami iš aguonų), sintetiniai (kai kurie nuskausminantys vaistai) ir pusiau sintetiniai (heroinas). Kai kurie sintetiniai opioidai plačiai vartojami medicinoje: tramadolis, fentanilis, metadonas ir kt. Grynas lakus heroinas gali būti vartojamas įtraukiant jo garus, o mažos koncentracijos heroinas ir aguonų produktai švirkščiami į veną.

Poveikis

Opioidai veikia galvos ir nugaros smegenis, o per nervų grandines – visą organizmą. Jie malšina skausmą bei sukelia euforiją. Neturintys priklausomybės opioidams asmenys paprastai jaučia tik ramybę, komfortą dėl sumažėjusio skausmo ir nuotaikos pasikeitimą, susijusį su poveikiu blaiviai mąstyti. Turintys priklausomybę opioidams asmenys, įsišvirkštę šių medžiagų, po keleto sekundžių patiria stiprius pojūčius – veržlumą ir jaudulį. Opioidai veikia kvėpavimo centrą, didinant dozę, gali sustabdyti kvėpavimą. Veikiant opioidams traukiasi akių vyzdžiai ir slopinamas kosulio refleksas. Opioidai veikia virškinimo traktą, maistas lėčiau slenka žarnynu. Ilgas narkotikų vartojimas sąlygoja vidurių užkietėjimą.

Perdozavimo požymiai

Perdozavus gali ištikti pasireiškia koma, susitraukti vyzdžiai (taškelio formos), apsunkti kvėpavimas, oda tapti išblyškusi („pamėlusi”). Perdozavus svarbu palaikyti bendravimą, retėjant ar silpstant kvėpavimui nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą, daryti dirbtinį kvėpavimą.

Abstinencijos sindromas

Abstinencijos sindromas pasireiškia daugeliu efektų, kitokių nei tie, kuriuos sukelia pats narkotikas, tai – pyktis, prislėgta nuotaika. Be to, būdingas padažnėjęs kvėpavimas, prakaitavimas, karščiavimas, raumenų skausmai ir sustiprėjęs skausmo pojūtis, išsiplėtę vyzdžiai, suaktyvėję refleksai ir judesiai, pilvo spazmai ir viduriavimas, nemiga. Sindromo pradžia – po 6-12 valandų nuo paskutiniosios dozės, o vėliausiai po 24-48 valandų. Sindromo intensyvumas 5-7 dienas laipsniškai mažėja. Nors opioidų abstinencijos sindromas labai skausmingas ir sukelia stresą, jis nėra mirtinas sveikam suaugusiam žmogui. Paprastai ši būklė kontroliuojama mažinant diskomfortą medikamentais.

Šaltinis: www.nkd.lt


Komentarų 7

  1. LIGONIS

   Esu UK man 35,sportavau visa gyvenima,bet prieš metus paslydau.pasiule darbe parukyti heroino mano bendradarbis,jis yra iš irako.pabandžiau viena karta ir man atrode kad čia nieko blogo neatsitiko,bet po to njs man vis siūle ir siūle,o aš neatsisakiau.po to jis tiesiog man rašydavo ir skambindavo sakydavo kad man turi nupirkes ir mokejo tiek ir tiek už ji.aš jam sumokedavau kiek paprašydavo,nes aš net nežinojau kiek jis kainuoja.po to aš jau pats jo ieskodavau nes man budavo labai blogai ryte,negaledavau eiti i sale sportuoti nes neturedavau sveikatos.po to susiradau kitur kur nusipirkti,pasirodo kad jis pigesnis net 3 kartus gatveje nei kad jis man jo parupindavo.jis pasinaudojo manimi žinojo pasekmes ir mane itrauke i ta mėšla.dabar aš ji užmuščiau kad jis žinodamas kas buna pabandžius man kišo ji prievarta nedave ramybes siulė ir siūle.dabar viska bandau kad tik nerukyti to šudo.3 dienas kankinausi bandžiau degtine gerti raminamus viska kad tik liautusi kamuoti tas jausmas blogas,aš jo noredamas negaliu atsisakyti nes nemoku apsakyti kaip buna blogai, pachmelas pries ji lygus nuliui niekas jo nepermuša atrodo daryk ka nori nera nei sveikatos nei tu esi toks koks buvai.žodziu dabar bandysiu nevalgyti nieko savaite laiko,gersiu tik vandieni ir arbatas,sukandes dantis begsiu krosa,jeigu nepabegsiu minsiu dvirati,visa suda varysiu laukan tiek prakaitu tiek per slapima,laukia tikriausiai sunkiausia savaite mano gyvenime.parasysiu kam įdomu kaip aš išsigydžiau ar ne ta mešla.NIEKADA NEVARTOKITE IR NEBANDYKITE TO ŠUDO,PATARIU NET IR TIEMS KURIE SAVE LAIKO STIPIAIS IR TURI STIPRIA VALIA.AŠ IR TOKS ESU BET TAS ŠUDAS NUGALI PAČIUS STIPRIAUSIUS.REIKIA KOVOTI SU TUO LABAI ILGAI IR PRARASITE VISKA KA TURITE BRANGIAUSIA JEI PABANDYSITE JO.PATIKEKITE KA SAKAU ŽMONES JIS GRIAUNA ŽMONIU GYVENIMUS.ATRODO NIEKO TOKIO O PO TO SUPRANTI KAD TAU SLYSTA GYVENIMAS IŠ RANKU.
   PARASYKITE KAS TURITE PROBLEMU IR NORITE JAS IŠSPRESTI,GAL BUT PADESI.E VIENI KITIEMS SUGRĮŽTI I ŽMONES.

   1. Petras

    Vitaminai kalcis, magnis, b, d ir daug skysčių. Saldi arbata, karšta vonia. Gerai sakai apie savaitė ir fizinės lomkės praeis. Kai jau pakelsi akis į dangų ir pamatysi spalvas aplink.
    Žinok, tave atakuos įvairios mintys „…na va matai, susitvarkei. Dabar vieną kartą gali pabandyti ir nieko nebus…” Kitaip tariant ta vidinė tuštuma varys iš proto, jau ne fiziškai. Gyvenimas atrodys beprasmis, bereikšmis nuobodus. Nekalbant apie heroiną, alkoholis ar žolė bus tau pirmas priešas, nes po to seks vėl heroinas.
    Išeitis viena, atrasti džiaugsmą savo gyvenime būnant su artimaisiais, tikrais draugais, šeima ir svarbiausia atrasti ramybę būnant vienam.
    Sėkmės. Tai įmanoma. Kryptis gera.
    NA grupės yra didelė parama sunkiu metu, jų buna ir online.

 1. Petras

  Po pirmo karto daugumai patinka, dėl to ir vartoja. Jeigu nepatiktų nevartotų. Tik po kelių mėnsių supranta kur įklimpo. Po ko kelių metų supranta kad šakės ;)

  1. Negaliu suprasti kuom gali patikti, tai padaro žmogų daržove , man kažkoks idijotas ale kokainas bet pakišo matomai heroiną, tai dziaugiuosi kad likau gyva nors tiek nedaug suvartojau bet iškart griuvau kaip negyva, ir atsipeikejau tik po 10 valandų tai labai pavojingas narkotikas.

Komentuosite?