Rūkymo priklausomybės gydymas lazeriu

Ar kada bandėte mesti rūkyti? Nerimastingumas, dirglumas, prislėgta nuotaika, ir nenumaldomas noras griebtis cigaretės dažniausiai nulemdavo nesėkmę. Iš tiesų, abstinencijos simptomai pirmosiomis dienomis dažnai būna labai stiprūs. Kaip juos įveikti? Mokslo pažanga neapleido rūkančių, o norintiems lengviau mesti rūkyti dabar jau prieinamas naujas gydymo metodas lazeriu.

Rūkymas – rimta problema

Dar visai nesenai rūkyti buvo madinga ir patrauklu. Laikai keičiasi, ir vis daugiau žmonių kreipiasi norėdami atsikratyti rūkymo įpročio. Rūkymas yra viena labiausiai paplitusi priklausomybės liga, tarptautinėje ligų klasifikacijoje TLK-10 klasifikuojama kaip psichikos ir elgesio sutrikimas vartojant tabaką. Ši priklausomybės rūšis lemia daugiau sveikatos problemų ir priešlaikinių mirčių negu visos kitos legalios ir nelegalios narkotinės medžiagos kartu paėmus.

Pagrindinė priklausomybę sukelianti medžiaga yra nikotinas, užsirūkius nikotinas pasiekia smegenis greičiau nei per 10 s. Priklausomybę nuo tabako nulemia ne tik specifinis nikotino poveikis centrinei nervų sistemai, bet ir socialiniai-kultūriniai veiksniai, ir psichofiziologiniai individo ypatumai. Todėl ir priklausomybė yra dvejopa: fizinė (farmakologinė) ir psichologinė (psichosocialinė).

Fizinė priklausomybė pasireiškia dėl to, kad nikotinas skatina neuromediatorių (dopamino, serotonino, norepinefrino ir kt.) išsiskyrimą smegenyse ir veikia kaip stimuliatorius ir lengvas euforiantas. Dėl to rūkantysis patiria trumpalaikį energijos ir nuotaikos pakilimą, pagerėja jo dėmesio koncentracija ir veiklumas, išnyksta alkis. Tačiau gana greitai atsiranda fiziologinis organizmo poreikis reguliariai gauti individualią nikotino dozę ir taip palaikyti įprastinę normalią savijautą.

Psichologinė priklausomybė – tai įprotis rūkyti tam tikrose situacijose (po valgio, prie kavos ar alaus bokalo, susitikus su draugais, pertraukos metu, kalbant telefonu ir pan.). Išvystyti psichologinę priklausomybę yra labiau linkę sunkiau bendraujantys žmonės, tie kuriems sunkiau prisitaikyti naujose socialinėse situacijose, rūkymas jiems tampa veiksminga priemonė nerimui numalšinti. Tačiau nesvarbu kokie bebūtų rūkymo motyvai, fiziologinei priklausomybei atsirasti užtenka vos keleto mėnesių intensyvaus rūkymo.

Mesti rūkyti bando visi, pavyksta retam

Apie 70 proc. visų rūkančiųjų norėtų mesti rūkyti, iš jų apie 30 proc. yra bent kartą bandę mesti, tačiau tik 2–3 proc. bandžiusių savarankiškai mesti pavyko tapti nerūkančiais. Populiariausi rūkymo metimo būdai – nerūkyti nuo rytdienos, mažinti cigarečių skaičių ar naudoti nikotino pleistrus. Socialiniams (nereguliariems) rūkoriams mesti rūkyti savarankiškai lengviau, o tiems, kurie turi fiziologinę priklausomybę nuo nikotino, mesti rūkyti tokiu būdu yra sudėtinga, nes juos itin vargina abstinencijos simptomai. Džiugu, jog nuo šiol metantiems rūkyti galima pasiūlyti naują gydymo lazeriu būdą, kuris iki minimumo sumažina abstinencijos simptomus ir padeda be didelio streso sėkmingai atsikratyti priklausomybės.

Lazerio terapija

Šis metodas tai akupunktūros ir šiuolaikinės medicinos pasiekimo – lazerio – derinys. Akupunktūros metu adatomis stimuliuojami biologiškai aktyvūs kūno taškai, kurių kiekvienas turi grįžtamąjį ryšį su kuriuo nors organu. Lazerio terapijos metu specialiu lazeriu veikiami biologiškai aktyvūs taškai ausyse, kurie labiausiai susiję su rūkančiojo elgesiu, pripratimu prie nikotino. Šio stimuliavimo metu smegenyse išsiskiria medžiagos, padedančios įveikti abstinencijos simptomus. Taip užslopinamas nuolatinis nikotino poreikis, ir kartu iki minimumo sumažinamas nervingumas, irzlumas, miego sutrikimai, įvairios baimės, depresijos simptomai, galvos skausmas ir kiti abstinencijos simptomai, pagreitėja organizmo valymosi procesai. Būtent tai ir padeda įveikti tą pirmą ir patį sunkiausią laikotarpį, t.y. tuos nemalonius fiziologinius pojūčius, dėl kurių žmonės dažniausiai ir pradeda rūkyti vėl. Nustatyta, kad per 72 val. nikotino lygis kraujyje sumažėja iki 0, vadinasi organizmas atsikrato poreikio nikotinui. Tuo tarpu psichologinė priklausomybė išlieka dar apie keletą mėnesių, maždaug tiek laiko reikia pilnai sugražinti smegenų veiklą į normalią būseną. Dėl to visą tą laiką paties žmogaus motyvacija mesti rūkyti turi būti stipri.

Lazerio procedūra yra visiškai neskausminga, netgi maloni, atpalaiduojanti ir raminanti. Tai neinvazinė ir jokio šalutinio poveikio neturinti terapija. Paprastai užtenka dviejų procedūrų norint visiškai atsikratyti rūkymo priklausomybės, jei rūkymas nebuvo priemonė kitiems psichikos sutrikimams numalšinti.

Lazerio procedūra suteikima kartu su psichologo konsultacija. Psichologo konsultacijos tikslas yra motyvuoti žmogų pokyčiui, bei sustiprinti savikontrolę, padėti atrasti jėgų ir ryžto žengiant žingsnį gyvenimo būdo pokyčių link. Kiekvienas žmogus yra pajėgus ir turi pakankamai vidinės energijos atsikratyti blogų įpročių, tačiau tam neretai būtina pagalba iš šalies.

Tikrai padeda norintiems mesti rūkyti

Moksliniais tyrimais patvirtinta, jog šio metodo sėkmė – 70proc. Teigiama, kad šis metimo rūkyti būdas yra 10 kartų veiksmingesnis nei kiti. Plačiausiai šis metodas naudojamas JAV ir Kanadoje, daugelyje Europos šalių. taip pat valstybinis šio metodo patvirtinimas Nyderlanduose įrodo gydymo efektyvumą.

Kokie sveikatos pokyčiai vyksta metus rūkyti?

 • Po 20 min. susinormalizuoja kraujo spaudimas ir pulsas.
 • Po 8 val. kraujyje dvigubai sumažėja nikotino ir anglies monoksido, normalizuojasi įsisotinamas deguonis, pradeda mažėti širdies priepuolio tikimybė.
 • Po 24 val. anglies monoksidas pasišalintas iš organizmo, plaučiai pradeda valytis nuo gleivių ir kitų dėl rūkymo susidariusių audinių irimo.
 • Po 48 val. nikotinas pasišalina iš organizmo, žymiai pagerėja uoslės ir skonio jutimai.
 • Po 72 val. pagerėja kvėpavimas, padidėja energijos kiekis.
 • Po 2-12 sav. pagerėja kraujo cirkuliacija organizme.
 • Po 3-9 mėn. sumažėja kosulys, dusulys, švokštimas.
 • Po 5 metų dvigubai sumažėja širdies priepuolio tikimybė.
 • Po 10 metų dvigubai sumažėja plaučių vėžio tikimybė, širdies priepuolio tikimybė tokia pat, kaip ir niekada nerūkiusio žmogaus.

Taip pat skaitykite Kodavimas nuo rūkymo daugiau apie Rūkymą


Komentarų 16

 1. Inna

  Man reikia info dėl gerencio vyro jis pasiryžęs koduotis bet noriu kad tai butu tikrai veiksminga .Nes jau priiejom ribą kad per jo gėrimus sugrįš šeima

 2. Janina

  Ar kas išbandėt šitą gydymą? Ar padėjo ar ne. Kam padėjo šitas ausų pakutenimas lazeriu parašykit, kiek laiko neberūkot.

 3. Romualda

  ISBANDZIAU VISKA. NIKORET PLEISTRAI,TABLETES,NIKORET PURSKALAI,KRAMTOMOSIOS GUMOS… NETGI KAZKOKI MAGNETA PARSISIUNCIAU IS KINIJOS,KNYGA,KAIP MEST RUKYTI,PERSKAICIAU KELIS KARTUS…. NIEKO. STEBUKLU NEBUNA. SUPRATAU KAD SAU VIS RANDU PASITEISINIMA KODEL TOLIAU RUKAU. O TODEL,KAD VEJU TA MINTI,NERUKYSIU. NETURIU VALIOS. PABANDYSIU SITUO LAZARIO METODA,TADA PARASYSIU…..MANAU REIKIA PACIAI LABAI NORETI IR TURET STIPRIA VALIA.

 4. Pimute

  Sveiki, noriu sužinoti ar pagalba metant rukyti su lazeriu i ausi ir vadinasi kodavimas ar yra ir drasistiskesniu būdų?

  1. Audrius Batisa

   SG Klinika Kainos:

   Alkoholio priklausomybės gydymas – 110 EUR
   Pakartotinis vizitas (retai reikalingas) – 50 EUR

   Rūkymo priklausomybės gydymas – 100 EUR
   Pakartotinis vizitas – 50 EUR

   Kitų įstaigų, nuorodos žemiau komentaruose

 5. Audrius

  Rūkymo gydymo lazeriu paslaugas teikia:

  SUGIHARA klinika
  Tel.: 85 270 5710
  http://sugihara.lt/paslaugos/kitos-gydymo-paslaugos-2/gyvensenos-medicina-priklausomybiu-gydymas/individualus-rukymo-priklausomybiu-gydymas-akupunkturalazerine-akupunktura-rukymas-psichine-liga/

  SG Klinika
  Tel.: +370 615 34 806
  https://www.sgklinika.lt/priklausomybiu-gydymas-2/

  Baltijos Amerikos Klinika
  Turiu informacijos kad ir jie teikia priklausomybių gydymo paslaugas
  http://www.bak.lt/medicinos-paslaugos/priklausomybes-ligu-gydymas/

Komentuosite?