Sveiki.
Mano tėvai gyvena kaime. Tėtis geria daugiau nei 10 metų. Buvo laikotarpis, kai kelis metus visai negėrė, bet dabar jau virš dvejų metų vėl mėnesiais ne prabunda. Prageręs savo pensiją nuolat neša maistą iš namų, sūnaus ( kuris dirba užsienyje) daiktus pardavimui, net mašinos ratus nuėmė. Stipriai prisigėręs manęs ir mamos neatpažįsta, jam vaidenasi kažkokie vyrai. Dažnai grasina padegti namus ir nusižudyti, miegoti eina su peiliu Galbūt jam būna haliucinacijos, nes nesiorientuoja kas vyksta. Dar anksčiau, būdamas jaunas, turėjo galvos traumą ( dabar 66m.), matyt alkoholis pablogino situaciją, nes jau ir blaivo elgesys kelia nerimą.
Bijau dėl mamos gyvybės, nes girtas vis darosi agresyvesnis.
Ne kartą kvietėme greitąją pagalbą, bet priverstinai net ne išblaivina. Skambinau į policiją, jie į šeimos reikalus nesikiša. (Beje, kitų kaimo pjokų, kurie laiko pilstuką, irgi niekas nesutvarko). Buvom pas psichiatrą, be pačio tėvo nieko negali padėti.
Aišku daug kartų bandėme su juo kalbėtis ir aš (tiesiog maldavau pasigailėti mamos), ir broliai, jis nepripažįsta, kad tai problema. Tėtis ir blaivas niekada neina pas gydytojus, net dėl rimtos priežasties, o greitąją kviečiame jam ne girdint.
Nežinau, ką daryti. Negalime tiesiog ramiai gyventi toliau.
Išeina, kad vienintelė išeitis, laukti kol tėtis numirs nuo alkoholio, arba sušalęs kur nors patvari ???
Bet tai juk gyvas žmogus!!! Nenorime jam tokios baigties.
Ar laukti , kai per girtumą ne atpažins mamos ir nudurs, galvodamas jog vagys atėjo ???
Arba uždegs namus kartu su mama ???
Patikėkite, žinau kaip tai baisu, nes per gaisrą jau esame praradę namą.
Koks įstatymas padėtų viską taikiai išspręsti ir išvengti aukų?
Taigi suprantu, kad tokių šeimų yra labai daug. Bet gi turi būti kokia nors išeitis!!!
KA DARYTI??? PADĖKITE!!!