Buvęs narkomanas

 • Jevgenija

  Laba diena!
  Trumpai papasakosiu savo istorija. Prieš 10 metu draugavau su vaikinu, tačiau išsiskyrėmė, priežasčiu jau neatsimenu. Tačiau jis liko man brangiu žmogumi. Žinau, kad kai mes nebebuvome kartu jis tapo priklausomu nuo narkotikų, buvau jį sutikusi kelis kartus \“neblaiviu\“ ar pakeliui į \“taborą\“. Buvo labai gaila jį matyti tokioje busenoje. Tačiau neseniai jis aplankė mano namus ir jis papasakoje, kad jau 3 metus kaip išsigydė, jis gerai atrodo, dirba, pradejo tiketi Dievu. Jam padejo kazkokia organizacija. Man labai neramu, nes jaučiu, kad dažnai apie jį galvoju, jis matyt irgi, nes laikas skambina man iš kitos šalies (jis emigravo į Angliją). Tačiau laikau distancija, bijau. Sakykite, prašau, kuo buvęs narkomanai išsiskyria nuo nebuvusiu priklausomybejė vyru? Ar yra kažkokių psichinių pokyčių, kokie jie gali būti? Ar tikrai yra didelė rizika, kad buvęs narkomanas vėl pradės vartoti? Ar yra kažkokiu tyrimu dėl vaikų sveikatos, kurių tėvas yra vartojęs narkotikus?

  Atsakyti
  Robertas Palionis

  Sveika Jevgenija,

  Atsakysiu į klausimus tokia eilės tvarka kokia juos pateikėte.
  Daugiau kaip tris metus nevartojantis psichotropinių medžiagų žmogus praktiškai nesiskiaria nuo apskritai nevartojančių. Galimi potencijos sutrikimai ir kitos sveikatos problemos (hepatitas, živ). Bet iš esmės tai medikų patikrinami dalykai ir apie juos galima sužinoti atvirai bendraujant su jums artimu žmogumi.
  Patologinių psichikos sutrikimų paprastai nepasitaiko, bet kadangi žmogaus psichologija yra sudėtingas dalykas tai kiekvienas atvejis yra savotiškai unikalus. Reikia apie tai kalbėtis. Geriausia kartu nueiti pas psichologą.
  Kad buvęs narkomanas vėl pradės vartoti rizika visada išlieka, bet su laiku ji mažėja. Daug priklauso nuo žmogaus siekių ir gyvenimo tikslo.
  Vaikų sveikata visada yra tiriama. Kažkokių išskirtinių atvejų pasitaiko labai reitai, vaikai dažniasia būna sveiki kaip ir nevartojančiųjų (jeigu, aišku, prieš pastojimą nebuvo vartojamos psichotropinės medžiagos)

  Atsakyti

  Sveik Jevgenija, čia rasite žingsnis po žingsnio kaip pradėti sveikti
  http://prevencija.lt/faq/dazniausia-uzduodami-klausimai/narkomanijos-ir-alkoholizmo-gydymo-etapai/

  Atsakyti
Atsakymas į: Buvęs narkomanas
Jūsų informacija:
<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">

Atsakyti