Al-Anon grupės

Al-Anon šeimos grupės – tai alkoholizmu sergančių žmonių artimųjų ir draugų bendrija. Siekdami išspręsti bendras problemas, jie dalijasi vienas su kitu savo patirtimi, ištverme ir viltimi. Mes manome, kad alkoholizmas yra šeimos liga ir jos gydymui gali padėti kitoks požiūris į ją.

Al-Anon nesusijęs su jokia religija, sekta ar politine organizacija, nedalyvauja jokiose diskusijose, neremia, bet ir neatmeta jokių visuomeninių procesų. Al-Anon – nepriklausoma, laisvanoriška pagalba remiama draugija.

Vienintelis Al-Anon tikslas – padėti alkoholikų šeimoms. Mes tai darome, priimdami alkoholikų artimuosius, teikdami jiems paguodą, taikydami “Dvylikos žingsnių programą”, rodydami supratimą ir padrąsinimą pačiam nuo alkoholizmo kenčiančiam žmogui.

Pateikiami dvidešimt klausimų, kurie padės jums nuspręsti, ar Al-Anon jums reikalingas, ar ne?

 1. Ar jus jaudina, kiek išgeria kitas žmogus?
 2. Ar jums kyla piniginių problemų dėl kito žmogaus gėrimo?
 3. Ar meluojate, norėdami pridengti kito gėrimą?
 4. Ar nemanote, kad jūsų artimas žmogus liautųsi gėręs, jeigu jus mylėtų ir norėtų jums įtikti?
 5. Ar galvojate, kad girtuoklį gerti skatina draugai?
 6. Ar dažnai dėl geriančiojo sutrinka įprasta namų rutina ir vėluoja pietūs?
 7. Ar grasinate jam, pvz.: „Jeigu nesiliausi gėręs, aš tave paliksiu?”
 8. Kai susitikę pasibučiuojate, ar nebandote slapta užuosti alkoholio kvapo?
 9. Ar bandote visada taikytis, bijodami, kad nesutarimai užsuks girtavimo ratą?
 10. Ar girtuoklis savo elgesiu yra jus įskaudinęs ir įvėlęs į nemalonią padėtį?
 11. Ar neatrodo, kad gėrimas sugadina kiekvieną šventę?
 12. Ar dėl girtuoklio užgauliojimų kada nors norėjote kviesti policiją?
 13. Ar slapta neieškote paslėptų svaigiųjų gėrimų?
 14. Ar dažnai tenka važiuoti su neblaiviu vairuotoju?
 15. Ar esate atsisakę pakvietimų į viešus pobūvius dėl baimės ir nerimo?
 16. Ar nemanote esąs niekam tikęs, kad per tokį ilgą laiką nesugebėjote sustabdyti artimojo girtavimo?
 17. Ar galvojate, kad visos problemos išsispręstų, jeigu alkoholikas nustotų gėręs?
 18. Ar kada nors bandėte gąsdinti girtuoklį, grasindami sau ką nors pasidaryti?
 19. Ar dažnai jaučiatės piktas, sutrikęs ir nusivylęs?
 20. Ar manote, kad jūsų problemų niekas nesupranta?

Jeigu atsakėte “taip” į tris ar daugiau klausimų, Al-Anon gali jums padėti.

Al-Anon regionų ir grupių kontaktai:

Vilniaus regiono centras
S. Daukanto a. 1, 01122 Vilnius; Šv. Kryžiaus namai
El.paštas : [email protected]
Telefonas: +370 612 66801

Kauno regiono centras
Laisvės al. 101a, kiemelyje, šalia šv. Gertrūdos bažnyčios, Kaunas
El. Paštas : [email protected]
Telefonas: + 370 686 64974

Klaipėdos regiono centras
Darželio g. 11, Klaipėda, DPJC patalpose
Telefonas: +370 685 43698
El. paštas: [email protected]

Daugiau kontaktų rasite internete adresu: http://www.al-anon.lt

Parengta pagal Al-Anon bendrijos publikacijas


Komentarų 38

 1. Gabriela

  Sveiki, mano mama tapo priklausoma nuo alkoholio dėl sveikatos problemų, patiriamo skausmo, kaip ji pati tai aiškina. Šiuo metu jai yra paskirtas intensyvus gydymas antidepresantais, o prie viso to ji dar prideda alkoholį… Mes, visa šeima, pergyvenam, kad išgerusi gali susižeisti taip dar labiau pablogindama savo sveikatos būklę. Pati lyg ir sutinka, kad turi problemą, lyg ir sutinka gydytis, tačiau toliau slepia alkoholį ir slapta geria. Esam pasimetę, kaip jai padėt…

 2. Laura

  Sveiki, esu su draugų metus laiko, mūsų santykiai puikūs nesipykstam dėl nieko apart žolės rukymo.. Neskaitau to kaip didziausio narkotiko ir neprasau jo vissiaki atsisakyti juolab kad dabar esame šalyje kur tai legalu.. Tačiau jis yra nuo jos visisakai priklausomas negali išbuti be jos nei dienos šia problema jis turėjo jau prieš susipažystant kr turi jau daug metų.. Per šiuos metus mano pačios emocinė būklė stipriai pakito, jaučiuosi kopriklausoma nuo jo atrodo nebegalvoju nieko apie save tik apie ji ir apie jo rukyma.. Bandome vis tartis priimti kazkokius sprendimus dėl mažinimo tačiau viskas eina tik blogyn.. Nėra nei dienos kad jis nerukytu, nors ir prašau nors ir kalbamies viskas greit apsisuka kaip nori jis.. Svarstau apie skirybas tačiau to daryti tikrai nenoriu, bet kita vertus suorantu kad tai pradeda stipriai kenkti man.. Nežinau kaip jam padėti nes nemanau kad jis pats nori tos pagalbos nors viena karta sako jog nori mesti paskui jau sako jog rukė ir rukys viskas vis apsiverčia aukštyn kojomis.. Dabar esame ant skirybu slenkscio ir noriu jam suteikti paskutinį šansa nuspresti ar jis nori pats gydytis ar jam reikia pagalbos, ar jis tieisog pripažista fakta kad niekada nepasikeis ir mane paleistų.. Nes nuolat girdžiu tik pazadus ir jokiu permainu.. Bet nenoriu jo paleisti dar stipriai tikiuosi kad jis gali pasikeisti, tačiau manau jog man jau ir pačiai reikalinga pagalba susivokti.

  1. Audrius

   @Laura jeigu žmogus gali nevartoti tai tegu pabando nevartoti bent mėnesį, nors savaitę. Manu kad negalės, nes tai jau tapo įpročiu ir todėl ne tik jo pačio gyvenimas tik apie tai ir sukasi. Narkomanija visų pirma elgesio o vėliau ir fizinė priklausomybė. Kitas momentas, – ten kur vieni narkotikai, ten pradeda vaikščioti ir kiti (greitas kelias giliai įklimpti).

   Kas link gydymo, – jis yra savanoriškas (žmogus arba nori ir gydosi arba nenori ir nesigydo/gydymą nutraukia). Nesvarbu ar tai būtų psichologas, ar AN grupės ar mūsų Pokyčių programos. Jam visų pirma reikia suformuoti norą nevartoti ir tada galvoti apie pagalbą jeigu negali nevartoti.

 3. JURGITA

  LABA DIENA NORIU PASIDALINTI SAVO GIVENIMO TURIU VYRA KURIS GERIA ISTISAS DIENAS O GYDITIS NESUTINKA TURIU SEPTYNIS VAIKUS O JIS KAI BUNA GIRTAS LABAI TRIUKSMAUJA NAMIE IR KOLIOJASI VISOKIAIS ZODZIAIS O SKIRTIS NENORIU NES BIJAU LIKTI VIENA KA GALETUMETE PATARTI

 4. Sveiki, mano vyras geria ir vartoja narkotikus jam 31m. Ir nebuvo nustojes tai daryti, žinojau su kuo draugauju ir su kuo susituokiau, jis labai norėjo vaiku, bet sakiau negimdysiu kol nesusitvarkys, pažadėjo keistis koordinaliai, išties mažino, buvo kontrole, bet gimus vaikeliui ir po kiek laiko vėl viskas grįžta į savo vežias. Jis dirba namo pinigua parneša, bet atsibodo jo kas diena po darbo išgerinėjimai o savaitgaliais vartoja ir geria, kiek kalbėjom vien žada ir žada ir pastoviai atsiprašinėja, jau iki gyvo kaulo įgryso. Aš namie su vaiku sėdžiu, o jis susitikinėja su kitom geria daro ka nori o grįžes myliu myliu. Nenoriu skirtis nes myliu ir turim vaika, bet ir gyvent su juo nebegaliu. Dar tos jo skolos, jai paduosiu skirybom puse man pereis nenoriu ju mokėt nes aš dar su juo nebuvau kartu kai jis tas skolas turėjo. Galima ir išprotėt kur aš iklimpau…..

 5. Edita

  Sveiki, mano sūnus yra priklausomas nuo narkotikų. Norėčiau pabendrauti Al anon grupėje online, jei tokia yra. Gyvenu mažam mieste ir pas mus tokios grupės nėra.

   1. Edita

    Sveiki, ačiū, kad atrašėte. Bet gal žinote grupę online, kurioje bendrautų priklausomų nuo narkotinių medžiagų asmenų artimieji, nes šioje grupėje bendrauja nuo alkoholio priklausomų asmenų artimieji.

 6. Rutukas

  Sveiki,
  Gyvenu uzsienyje su vartojanciu kokaina vyru ir dviem vaikais.Jau daug kartu bandziau skirtis,bet kiekviena syk grizdavau atgal.Neva man pinigu truksta,nera kur gyvent ir t.t.Manau tikroji problema yra mano baimes,patirtis is vaikystes (mano tevas alkoholikas).Kiekviena karta istorija kartojasi…Jis vel atkrenta,as nebegyvenu savo gyvenimo,pykstu,nevaldau emociju .Man reikia pagalbos,gal kartais yra grupe online?Aciu

  1. Edita

   Sveiki, gal radote online grupę priklausomų nuo narkotikų asmenų artimiesiems? Man irgi būtų labai aktualu.

 7. Ausrine

  Sveiki, turiu problema susijusia su alkoholizmu, gyvenu santuokoje su gerianciu vyru , geria su draugais geria kail iudna geria kai linksmas geria visada jei ne lau tai alu su alkoholiu . neina isakyti jog negertu , jo atsakymas vienas ir tas pats , noresiu gersiu, nenoresiu negersiu, bet tai tik zodziai . Gyvenu nedideliame mieste gal butu galima kazkaip internetu skype ar facebook dalyvauti Al anon grupese , kad gauti palaikyma ir ziniu kaip gyvent su zmogumi su alkoholiku. Seimoje yra du vaikai ir visis vyro girtavimus mato jis to ,kad ir kiek prasomas nepaiso , pasako jog visi geria ir jis geria . Nematau isieties is sios mano esamos situacijos , o gyvent norisi , ir norisi gyventi ramu gyvenima. Aciu jums labai .

   1. VAIDA

    Ausrine prasau susisiekite su manimi,pas mane buvo seimoje tokia situacija,siuo metu vyras negeria jau 7m,as lankausi grupeje Al-Anon.Galime apie tai pakalbeti.

    1. Diana

     Sveiki ar galite patarti mano vyras geria kiekviena savaitgalį jau 20 metu galvoju išsiskirti nes nematau kitos išeities eisiu pas psichologą

    2. Joana

     Sveiki, ar galetumet susisiekti su manimi? Neturiu su kuo pasitarti kaip teisingai elgtis, problema panasi, yra bandymu negerti, bet po tam tikro laikotarpio vel uzgeria. Ir taip jau daug metu, bet blaiviais periodais nieko nenori veikti, o as is paskutiniu jegu stengiuosi motyvuoti, bet jau suprantu, kad kazka darau blogai. Pacios psichologine sveikata ypac bloga, nebegyvenu savo gyvenimo visiskai.

 8. Gvidas

  Sveik visi. Matau kad visus jungia ta pati problema. Jusu artimi zmines geria. Mano tevukas – alkoholikas (kai uzgeria, tai kelias savaites). Brolis taip pat turi sia problema, kai uzsikabina (uztenka tik alaus butelio) tai nepaleidzia kokas dvi savaites taureles. Brolio drauge – taip pat uzsikabina ir svencia. Galvoju apie siuos zmones ir nerandu atsakymo.
  Kadangi atvaziuoti i jusu nurodytus miestus negaliu, siulau daryti atvira skype grupe ir taip bendrauti bendrauti jieskoti palaikymo ir bendro sprendimo.

  1. Diana

   Sveiki, as gyvenu Anglyjoj, Vyras geria kiekviena savaitgali nezinau ka daryti ar galite patarti, jau tikrai noriu skirtis nes jau 20 metu jis nesikeičia, galite patarti? Diana

   1. Diana

    Sveiki Diana. As irgi Diana. Taip pat gyvenu anglijoje turiu tokua pacia problema. Kai uzgeria savaite dvi gali lakti. Siulau jam pasinaudoti minesotos programa tikiuosi kad suriks.

 9. Moteris

  Sveiki,vyras daug metu gere,nepalikau jo ,nes zinojau,kad visiskai nusiris,daug kartu kodavosi,bet efektas budavo neilgalaikis.O pries pusmeti ikalbejau lankyti viena is grupiu Klaipedoje ir ….seima isiro.Grupeje vyras sutiko bendraminte,issiskyreme.Jis sveiksta,o as netekau sveikatos.Sakykite ,ar galeciau lankyti A-Alon grupe ,nes psichologas nepadejo,o su savimi susitvarkyti pati jau negaliu? Aciu..

  1. Audrius Batisa

   Sveiki, užjaučiu dėl situacijos. Kartais tenka susidurti su tokiomis kurių pakelti vienam atrodo neįmanoma, tada reikalingi kiti žmonės.
   Pasistenkite daugiau būti tarp žmonių, gal bendraminčių, turėtų būti savitarpio pagalbos grupės išsiskyrusiems asmenims. Al-Anon skirtos asmenims kurių artimieji vartoja. Tad jums matyt, tik sukeltų skausmingų prisiminimų.

   Čia tokia dar sudėtingesnė situacija, bet joje yra kai kurios išeitys. Tai tik kažkieno požiūris į tai kaip konstruoti savo gyvenimą, ne dogma.
   http://www.cosmopolitan.lt/meile/10-patarimu-is-issiskyrusios-moters-lupu.d?id=71751980

   P.S. Jeigu kur rasite išsiskyrusių moterų klubą, labai prašau parašykite komentarą apie jį. Kad ir kiti galėtų pasinaudoti.
   Ačiū

   1. Giedrė

    Al-Anon gali lankyti visi, nepriklausomai nuo to, alkoholikas geria ar jau nebe. Ši moteris gali lankyti šią grupę. Suklaidinote šią moterį :(.

    1. Audrius Batisa

     Sveiki Geidre. Ar sakau, kad neikite?
     Aš tekste įskaitau daugiau klausimą, – ką šioje situacijoje daryti ir ar man padėtų Al-anon?
     Visiems būtų naudinga jeigu pasidalintumėte, kaip šioje situacijoje Al-Anon padėtų.

 10. jurijus

  nesamone neimanoma neatsakiti bent i 3 klausimus taip as esu abstinentas bet ir tai atsakiau i 5 taip

  1. Audrius Batisa

   Koopriklausomybė taip pat gali privesti prie TAIP :), kaip žinia tik pilotinis klausimynas

 11. Monika

  Sveiki, mano vyras girtuokliauja. norėčiau apsilankyti al-anon grupėje, dėja susirinkimai vyksta 18 val. kuomet mano dukra jau po darželio su manimi. Neturiu kur jos palikti, nes vyras kasdien girtuokliauja su draugais. Ką daryti? galbūt vyksta susitikimai dienos metu?

  1. Audrius Batisa

   Sveiki, susiekite pagal savo regioną su grupių atstovais.
   Kontaktais kurie nurodyti viršuje, publikacijoje.

 12. AAugis

  Kiekvieną antradienį bei penktadienį 22:00 Lietuvos laiku vyksta uždari Anoniminių alkoholikų grupės „Erdvė” susirinkimai SKYPE. Paieškoje surinkite anoniminiai.alkoholikai ir ten skambinkite.

 13. Sarune

  Sveiki, noreciau padeti mamai gyditis nuo alkoholizmo, siaip ne taip ikalbejome su sese bandyti gyditis ir pries menesi isbandeme hipnozė, taciau viskas veltui..Gėrimas tesiasi apie 10 metu, bandziau visaip kovoti, atrodo niekas nepadeda. Labai noreciau, kad butu galimybe jai prisijungti prie anoniminiu alkoholimu grupes, bet ji gyvena uzsienyje, o kalbos nemoka. Todel pagalvojau, gal gausiu patarimu, kaip reiktu su ja kalbetis, noreciau sudaryt kazkokia programa pvz., sukurti video artimuju pasidalijimu, kaip jie jauciasi, kai ji geria, parengti kazkoki informacine medziaga apie alkoholio vartojima ir jo zala organizmui, gabut surasciau zmoniu, kurie jau tai isgyveno ir pasikeite ir noretu parasyt jei laiska su patarimais ar isgyvenimais, aciu.

 14. Rūta

  Sveiki,
  turiu problemą kuri kamuoja jau senai visą mūsų šeima. Tėvas visada mėgdavo išgerti, bet siauniau su juo pašnekėjus jis suprasdavo,kad daro blogai ir apsistodavo. Tačiau dabar niekas nebepadeda, jis geria vienas, gydytis taip pat nestinka. Ką siūlytumėte daryti?

Komentuosite?