Hipnoterapija

Kas Yra Alkoholizmas?

Aš nesu rašytojas, todėl apie alkoholizmą visada kalbu paprastais – kiekvienam suprantamais žodžiais. S. Gorškov.

Iš daugiametės patirties galiu drąsiai teigti, kad alkoholizmas yra jausmų ir emocijų ligą. Mes visi išgyvename gerus ir blogus jausmus, jaučiame gyvenimą, visas emocijas praleidžiame „per save“. Kiekvienas žmogus yra asmenybė ir skirtingai išreiškia savo jausmus per emocijas ar tam tikrus veiksmus. Vienas – atviresnis, kitas – uždaresnis, todėl kiekvienas žmogus skirtingai išgyvena stresą, liūdesį ir pyktį.

Kažkas bėga krosą, pasineria į meditaciją, klauso muzikos, pasivaikšto gamtoje arba tiesiog išsiverkia – tokiu būdu „paleidžia“ savo emocijas. Kita žmonių grupė savo jausmus išgyvena viduje, kaupia savyje ir kai jie prieina prie tam tikros ribos, griebiasi alkoholio, kad nuimtų susidariusią įtampą.

Problemos darbe, baimė dėl ateities, rutina, nepasitikėjimas savimi arba kitais žmonėmis, per didelis krūvis, atsakingumas, darboholizmas, šeimyninės problemos – ir tu jau laikai rankoje stikliuką. 10-15 minučių ir daugelis problemų išgaruoja, atsiranda tai ko truko blaiviam gyvenime: pasitikėjimas savimi, plepumas, atsipalaidavimas, žmogus tampa atviresnis, linksmesnis arba atvirkščiai gali išsiverkti, išlieti emocijas, išsakyti savo nuomonę ir priekaištus.

Tačiau alkoholio euforija tęsiasi neilgai – jau po 5-6 stikliuko emocijos tampa nebekontroliuojamos, euforija gali keistis į agresiją arba emocinį bukumą. Tolimesnis alkoholio vartojimas yra iš inercijos ir negalėjimo sustoti. Euforija dingsta ir prasideda juoda skylė – apsinuodijimas alkoholiu.

Jau rytoj tu vartoji alkoholį norint išvengti abstinencijos ir grįžimo i realybę. Jau nebe tu kontroliuoji savo gyvenimą, o alkoholis. Užgėrimas gali tęstis nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Galu gale ateina diena X kai fiziškai nebegali gerti – po ilgos nemigos, streso, drebulio ir pykinimo sugrįžai prie savo įprasto gyvenimo, tačiau jauti nusivylimą, artimų žmonių išgyventą stresą ir kitas psichologines ir fiziologines pasekmes.

Galvoji, kad daugiau nebegersi, bet po kažkurio laiko kai jo jausmų taurė vėl prisipildo – maratonas prasideda iš naujo. Užburtas ratas.

Ką daryti? Kaip atsisakyti alkoholio?

Ne paslaptis, kad medicina gydo alkoholizmą medikamentais, raminamais vaistais, antidepresantais, benzodiazepinais. Ar kada nors susimastėte, kodėl būtent raminamieji vaistai yra taikomi alkoholizmo gydyme?

Teisingai, kad žmogus turėtų mažiau jausmų ir emocijų, išgėręs tabletę negalėtų pilnavertiškai išgyventi jausmų, žmogus tampa lyg robotas, dingsta ryžtas, valia, sumažėja pasitikėjimas savimi, dingsta seksualinė trauka. Yra ir gera pusė, mažiau jauti pykčio, baimės ir atsakingumo jausmus. Žmogus save priima kaip ligonį, nes vartoja vaistus, kurie keičia jo psichologinę būseną, vaistus vartoja 1-2 kartus per dieną.

Deja toks gydymo būdas neduoda ilgalaikio poveikio nes ta mieganti būsena žmogui pabosta, norisi vėl gyventi pilna krūtine ir išgyventi jausmus, žmogus bando staigiai nutraukti vaistų vartojimą ir pajaučia labai stiprų nutraukimo sindromą, atsiranda nemiga, traukuliai, panikos atakos, paaštrėja visos problemos. Kadangi žmogus negali kontroliuoti šios situacijos jis žino tik vieną atsipalaidavimo būdą kuris veikia ir kad palengvinti būsena vėl griebiasi stikliuko ir užgėrimas būna žymiai didesnis. Vėl prasideda užburtas ratas bet prie jo dar prisideda priklausomybė nuo raminamųjų vaistų.

Ar yra išeitis?

Taip, net kelios. Viena jų – ilgalaikiai reabilitacijos centrai, kur gydymas užtrunka metus ir daugiau. Būtent ten mokina kontroliuoti savo emocijas, mokina išreikšti savo emocijas ir nukreipti savo atsipalaidavimą per tikėjimą Dievu, taip pat 12 žingsnių programa arba AA grupės (anoniminiai alkoholikai). Grupėse mokina kalbėtis, atvirauti ir jokių būdu neužsidaryti savyje. Po metinės reabilitacijos vykstame į integracijos centrą, kur padeda mažais žingsniais grįžti į blaivų gyvenimą visuomenėje, dirbti ir išgyventi visus gyvenimo iššūkius, integracija dažniausiai trunka apie 6 mėnesius. Integracija yra būtina po reabilitacijos, nes staigiai išėjęs iš reabilitacijos centro gaunamas šiltnamio efektas, kai turi daug teorijos ir nežinai kur praktikoje ją panaudoti.

Bet ar kiekvienas yra pasiryžęs pusantrų metų iššūkiui formuojant naują tvirtą asmenybę?

Hipnoterapija – tai kelias į jūsų blaivų gyvenimą. Psichoterapijos centras „Sielos veidrodis“ siūlo alkoholizmo gydymą Vilniuje ir Klaipėdoje hipnoterapijos būdu. Mes patarsime nuo ko pradėti ir kaip įveikti net sudėtingiausią (paskutinę) alkoholizmo stadiją!

Kodavimas yra individualus, per pirminę konsultaciją išsiaiškinama kokias problemas sukėlė alkoholis, kokiais atvejais dažniausiai žmogus pakėlė pirmą stikliuką. Kalbam apie vaikystę, apie pirmą stikliuką jaunystėje. Po 50 minučių bendravimo sudaroma individuali kodavimo (hipnozės) programa. Po 10 minučių pertraukos pradedame hipnoterapijos seansą.

Žmogus yra įvedamas į lengvą transo būseną, bet pilnai kontroliuoja save ir girdi viską kas darosi aplinkui. Kai žmogus yra hipnozės būsenoje jo smegenys yra padidinto jautrumo lygyje, todėl jas žymiai lengviau nukreipti norima linkme.

Hipnozės būsenoje žmogus keliauja į savo vaikystę, paauglystę, išgyvena pačius gražiausius jausmus kai jis buvo laimingiausias per visą savo gyvenimą. Surandama problema yra ištrinama iš pasąmonės, seanso pabaigoje įvedamas tam tikras kodas (blokas), kad žmogus daugiau nenorėtų svaigintis, surandami ir užtvirtinami kiti atsipalaidavimo būdai.

Po hipnozės žmogus jaučia, kad jo gyvenimas pradeda keistis, jaučia iki šiol neregėtą jėgą, pažadinami žmogaus vidiniai resursai. Po dvejų mėnesių yra atliekamas kontrolinis pastiprinimas. Svarbiausiai yra tai, kad žmogus pats prima sprendimą nebevartoti alkoholio, aš tik padedu atrasti jam kelią ir nenuklysti nuo jo pirmus blaivybės metus kol formuojasi nauja asmenybė.

Jei jūs ar jūsų artimi žmonės turite problemų su alkoholiu drąsiai kreipkitės i mūsų psichoterapijos centrą Sielos veidrodis ir mes būtinai jums padėsime.

Alkoholio-kodavimas.lt
+37063311193


Komentarų 8

  1. Danutė

    Mano sūnus geria savaitgaliais, kartais būna dvi dienos, o kartais tris, geria net vienas iki nusigėrimo. Jam 40 m. Norėčiau sužinoti kainą ir kiek laiko reikia būti įstaigoje. Ačiū. Norėtume išbandyti hipnozė.

  2. Danutė

    Mano sūnus geria savaitgaliais, kartais būna dvi dienos, o kartais tris, geria net vienas iki nusigėrimo. Jam 40 m. Norėčiau sužinoti kainą ir kiek laiko reikia būti įstaigoje. Ačiū.

  3. Inga

    Laba diena. Turiu toki klausimą, ar hipnoterapija taikote tik priklausomybės turintiems? Mano 17 metis sunus turi OKS, ieškome pagalbos.

Komentuosite?