Kas yra mažai rizikingas alkoholio vartojimas?

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad tikimybė patirti alkoholio vartojimo sukeliamą žalą padidėja, kai žmogus pradeda vartoti daugiau nei vieną – moterims, du – vyrams standartinius alkoholio vienetus dažniau nei 5 dienas per savaitę. Taip pat bet kokio intensyvumo alkoholio vartojimas tampa itin rizikingas, todėl griežtai nerekomenduojamas:

¥ vairuojant ar dirbant su įrenginiais;
¥ planuojant nėštumą, laukiantis ar žindant;
¥ vartojant tam tikrus vaistus (malšinančius skausmą, raminamuosius);
¥ sergant lėtinėmis ligomis (ypač kepenų, kasos, psichikos).

Visiškai susilaikyti nuo alkoholio vartojimo taip pat rekomenduojama žmonėms, kurie:

¥ anksčiau nesėkmingai bandė vartoti alkoholį, laikydamiesi mažai rizikingo alkoholio vartojimo rekomendacijų;
¥ iš vakaro vartoję alkoholį, rytais jaučia pagirių simptomus.

Didesnio nei trijų standartinių alkoholio vienetų vartojimas vieno epizodo metu reikšmingai didina tikimybę patirti: traumas, problemas santykiuose su artimaisiais ar bendradarbiais, skrandžio skausmus, pagirias, nuovargį ir pan.

Reguliarus didesnio nei dviejų alkoholio vienetų vartojimas gali sukelti: kepenų pažeidimus, širdies ligas, depresiją, alkoholizmą ir kitas ligas.

Svarbu įprasti skaičiuoti savo suvartojamo alkoholio kiekius, o tai darant bus lengviau laikytis mažai rizikingo alkoholio vartojimo ribų ir suprasti alkoholio vartojimo keliamą riziką.

Įrodymais nustatyta, kad daugelis sprendimą dėl pokyčių priėmusių žmonių sugeba sėkmnigai pakesti savo alkoholio vartojimo įpročius.


Komentuosite?