Sukurti forumo atsakymai

Kaip mesti rūkyti nepriaugant svorio

 • Aš įsivaizduoju, kad pikta ir gaila, ir liūdna matyti tokius artimuosius. Bet yra daug dalykų kuriuos jie praėjo iki to kol tapo tais nepaliaujamais gėrikais (dabar nieko nekaltinu, – toliau klausimai „retoriniai“, – bet į juos reikalingas individualus atsakymas).

  Ar turi jie atsakymą į klausimą, – kodėl reikia gyventi negeriant? Kokia prasmė iš viso čia visus skaudinti/džiuginti? Ką reikia daryti, kad neskaudinti? Ar jeigu negeri tai jau neskaudini? Kur esminiai atsakymai? Kas į juos atsakys? Kodėl ryte atsikėlus geriau negerti nei gerti? Ar iš tiesų geriau negerti?

  Kaip manote apie ką šie klausimai?
  Atsakymų į šiuos klausimus daugumas pijokų/narkomanų ir neturi. Neturi nes niekas su jais apie tai nešneka. Nešneka, – „nes jiems reikia gydytis“. Tik nuo ko? Nuo savęs? Nuo to, kad nekiltų tokie klausimai? O gal, kad blaivus ne tai, kad būsi „keistuolis“ apie šnekėdamas, bet ir atsakymo tikrai negausi. Tada, – kas atsakys į šiuos klausimus?

  Čia rasite kontaktus http://nerukysiu.lt/?page_id=50

  Sveik Jevgenija, čia rasite žingsnis po žingsnio kaip pradėti sveikti
  http://prevencija.lt/faq/dazniausia-uzduodami-klausimai/narkomanijos-ir-alkoholizmo-gydymo-etapai/

  Sveiki Janina, traukuliai turi savo priežastis, vykite pas terapeutą, kad gautumėte nukreipimą pas specialistą. Dėl alaus (alkoholizmo), – pasižiūrėkite preliminarius testus http://prevencija.lt/faq/dazniausia-uzduodami-klausimai/alkoholizmo-testai-ar-esu-alkoholikas/

  Dėl (parūko) narkotikų testų (seilių), – juos galite rasti vaistinėse.

  Jeigu nuspręsite atvykti į Lietuvą ir čia gydytis/reabilituoti nuo alkoholizmo/narkomanijos, nemokamų vietų dairykitės šiose įstaigose http://prevencija.lt/pagalbos-resursai/nemokamas-narkomanijos-ir-alkoholizmo-gydymas/

  Užmigti negalite dėl amfetamino, pykinti gali dėl alkoholio padauginimo, o temperatūra gali būti dėl peršalimo. Gerkite daug skysčių, naudokite vitaminus, išgerkite kokios užmigti padedančios arbatos iš vaistinės. Pagal savijautą spręskite pati, kaip toliau elgti. Gydytis namuose ar eiti pas specialistą. Dėl temperatūros ir pykinimo aš rekomenduočiau nueiti pas terapeutą.

  Sveiki Ernesta. Jeigu jau buvo gydytas Minesotos programoje (Giedraičio), tada belieka tik reabilitacija bendruomenėje.
  Kadangi priverstinio gydymo LT beveik nėra, sumotyvuoti gydytis reikia patiems artimiesiems. Kaip jį sumotyvuoti, pagalbą gautumėte AL-Anon grupėse

  Ištrauka iš įstatymo:
  23 straipsnis. Pirminį asmens psichikos būklės patikrinimą ir įvertinimą psichiatras gali atlikti pagrįstai įtardamas sunkią psichikos ligą, kurios požymiai yra nurodyti šio įstatymo 27 straipsnyje. Pirminis asmens psichikos patikrinimas atliekamas Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka.
  Dėl asmens pirminio apžiūrėjimo gali kreiptis gydytojas, paciento atstovas, artimieji, policija.
  27 straipsnis. Asmuo, sergąs sunkia psichikos liga ir atsisakąs hospitalizavimo, gali būti hospitalizuojamas prievarta tik jeigu yra reali grėsmė, kad jis savo veiksmais gali padaryti esminę žalą:
  1) savo sveikatai, gyvybei;
  2) aplinkinių sveikatai, gyvybei.
  28 straipsnis. Esant šio įstatymo 27 straipsnyje nurodytoms aplinkybėms, pacientas gali būti priverstinai hospitalizuotas ir priverstinai gydomas psichiatrijos įstaigoje ne ilgiau kaip dvi paras be teismo leidimo. Jeigu per dvi paras teismas leidimo neduoda, priverstinis hospitalizavimas ir priverstinis gydymas turi būti nutraukti. Apie priverstinį hospitalizavimą psichiatrijos įstaigos administracija nedelsdama praneša paciento atstovui.
  Kai pacientas priverstinai hospitalizuojamas, psichiatrijos įstaigos administracija privalo ne vėliau kaip per 2 paras kreiptis į teismą. Teismas, apsvarstęs psichiatrų rekomendacijas, turi teisę priimti sprendimą dėl paciento priverstinio hospitalizavimo ir priverstinio gydymo pratęsimo, bet ne ilgiau kaip vienam mėnesiui nuo priverstinio hospitalizavimo pradžios. Pagal psichiatro rekomendacijas psichiatrijos įstaigos administracija turi teisę nutraukti paciento priverstinį hospitalizavimą ir priverstinį gydymą anksčiau.
  Jeigu paciento priverstinį hospitalizavimą ir priverstinį gydymą reikia pratęsti, psichiatrijos įstaigos administracija dėl šio pratęsimo privalo kreiptis į teismą. Teismas pagal psichiatrijos įstaigos išvadą gali priverstinį paciento hospitalizavimą ir priverstinį gydymą nutraukti arba pratęsti, bet kiekvieną kartą ne daugiau kaip 6 mėnesiams. Pagal gydančiojo psichiatro rekomendaciją psichiatrijos įstaigos administracija paciento priverstinį hospitalizavimą ir priverstinį gydymą turi teisę nutraukti ir anksčiau.
  [28 straipsnis papildytas 4 dalimi]
  Kai sprendžiami sunkiomis psichikos ligomis sergančių pacientų priverstinio hospitalizavimo ir priverstinio gydymo klausimai, psichiatrijos įstaigos administracija privalo kreiptis dėl antrinės teisinės pagalbos pacientui suteikimo, jei tokiam pacientui neatstovauja jo atstovas.

  Pabandykite ExSmokers http://prevencija.lt/faq/dazniausia-uzduodami-klausimai/kaip-mesti-rukyti/
  Rūkymas, kaip ir bet kokia kita narkotinė medžiaga sukelia priklausomybę, tad nieko nuostabaus, kad sunku mesti. Viena yra fizinis pripratimas ir abstinencija. Kita, – psichologinis įprotis, parūkyti po kažko, bendrauti rūkant per pertraukėles, rūkyti neturint ką veikti ir t.t. Visada lengviau mesti kai aplinkoje nėra rūkančių. O mestus rūkyti, gerai lankyti nerūkančiųjų grupes.
  Daugiau apie rūkymą http://prevencija.lt/pagalbos-resursai/rukymas-psichine-liga/

  Yra tik trys valstybinės reabilitacijos, jos yra priklausomybės ligų centruose. Viso kitos yra privačios.
  Reabilitacijos http://prevencija.lt/section/priklausomybes-ligu-reabilitacijos-bendruomenes/

  NA grupės tik privačios ir tik nemokamos.
  Narkomanų anonimų grupės http://prevencija.lt/pagalbos-resursai/na-grupes/

  Panikos priepuoliams slopinti, vaistinėse yra parduodami vitaminai magnis ir B grupės, taip pat gali paprašyti jie turi augalines kilmės nereceptinių vaistų miegui ir nerimui mažinti, čia būtų pirmas žingsnis. Kitas dalykas, narkotikai kaupiasi poodiniame riebaliniame sluoksnyje, tad reikia naudoti daug skysčio ir prakaituoti. Visa kas aukščiau parašyta tinka daryti namų sąlygomis. Jeigu yra galimybė galite daryti detoksikaciją.
  Tada susirasti pirmą pasitaikiusią narkomanų anonimų grupę ir pradėti lankyti ten susitikimus arba vykti į rimtą reabilitaciją.

  Sveiki Diana, 3 ar 4 paros kalbant apie priklausomybę yra daug. O ketvirtis tabletės yra labai mažai. Tai jau geras žingsnis. Bet visgi psichologo ar psichiatro (kartais net šeimos gydytojo), nuolatinė priežiūra jūsų situacijoje būtų labai naudinga. Šie specialistai gali jums pasilyti pakaitalą klonezapamui ir taikyti įvairius kutus gydymo metodus. Jeigu reikia konkretaus kontakto, parašykite į info@prevencija.lt

  Sveiki, priverstinio gydymo Lietuvoje nėra, išskyrus teismų paskyrimą gydytis arba gydyti. Priverstinį gydymą nuo alkoholizmo (alkoholizmas – psichikos liga) apibrėžia „LR Psichikos sveikatos priežiūros įstatymas“ 23, 27, 28 Straipsniai http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=259559

  Tad jeigu situacija atėjo iki tokio lygio, kad jau bendraujate su policija, prašykite, kad nurodytų (lieptų) gydytis nuo alkoholizmo. O tada taikykite šiuos nurodymus Rekomenduojami alkoholizmo gydymo etapai

  Būtinai nepamirškite šio – tuo pat metu artimiesiems derėtų apsilankyti AL-Anon grupėse. Šios grupės padės ir tiems kurie namuose turi alkoholiką ir nori jį sumotyvuoti sveikti/gydytis nuo alkoholizmo.