Komentarų 78

 1. Bronė

  Labas rytas. Turime labai didelę problemą.53 metų sūnus pradėjo nesvietiškai gerti. Jį kankina nemiga, gali kalbėti,kalbinti ištisai. Visus pasiūlymus ignoruoja, dirbti nenori. Mes du seni žmonės-84 ir 74 metų nežinom ką daryti, kur kreiptis . Padėkite.

 2. Anonimas2

  Nuo kelių metų priima vaikus į centrą mano sūnus jau rūko, jam tik 11 ir jau turi problemų ir su sunkių elgesiu

 3. Sergejus

  Sveiki.norejau paklausti ar priemat is atviros kolonijos rebolituotis zmones kuriems tikrai reikalinga pagalba nes beveik puse gyvenimo praleide pataisos namuoseir nebegali normalei adaptuotis laisveje mes tiek sveikata tiek viskas yra kitokia nei buvo pries bausmes laika.tiksliau sugadinti nervai ir yra priklausomi daugiau ar maziau nuo alkoholio…yra tokiu situacijukad megina adaptuotis y gyvenima susiranda mergina bando dirbti bet vairavimas pakisa koja ir gauna puse metu bausmes o vaziuoti y pataisos namus ar kur kitur nenori nes zino kad tai nepades o padarys tik blogiau…

  1. Audrius Batisa

   Lietuvoje gydymas nepriverstinis, taigi galite elgtis kaip tinkamas su visomis iš to išeinančiomis pasėkmėmis

 4. Adolfas

  Sveiki, sergantys ir persirge kas klausė apie maksimalieiti tai atsakymas būtų trumpas”Lempa”pilna to žodžio prasme sakau iš savo patirties mano atviju vos susilaikiau nuo noro garsiai juoktis labai keista patirtis nenoriu nieko įskaudinti gal ir kam padėjo kaip sakoma duok dieve. Keistas tipelis tas maksimos kasininkas pagalvokite patis per kelias minutes išsprendžia tokia rimta problema jo esminiai žodžiai jai pradėsi gerti bus tau blogai nu kažkas panašaus ne ne jums nepasirodė taip ir vyko tas tetras labai panašiai o paskiau tas jausmas atsiskaitant jam už paslaugą pirma mintis ką pagalvojau(gerai jis čia mane prigavo patys suprantate kad visos problemeles pas mumis galvoj. Kuom tikesi ta ir sėsi.
  O žmogus jis gal ir geras nieko nesakau ir turbūt ne vienam padejas ir dar padės.

 5. Mykolas

  Sveiki, koks buvo kodas, amploe, kažkokie vaistai, hipnozė pas maksimalietis. Prašau jūsų parašykite man labai svarbu. Dėkoju.

 6. Giedrius

  Sveiki, norėjau pasidomėti, jeigu jau nekoduoja, tai kokiu būdu vyksta gydymas, stacionarus?

 7. Aida

  Kodėl neatsakot į komenėarus, žmonės klausia gyvybiškai svarbių dalykų… kaip jaustis..jei jie prašo pagalbos o jūs net info kur toliau dėtis žmogui???

  1. Audrius Batisa

   Sveiki Aida,
   Kadangi esu šio fondo steigėjas, jaučiu pareigą paaiškinti situaciją su komentarais ir atsakymais į juos.
   Komentarai tiesiog ir yra komentarai, juos rašo tokie pat lankytojai kaip ir jūs. Ir atsako į juos tokie pat lankytojai kaip jūs. Nei jie privalo komentuoti, nei jie privalo atsakyti.
   Daugiau informacijos apie tai kaip veikia komentarai rasite čia https://www.prevencija.lt/apie-projekta/

 8. Ruta

  Kokios galimybės padėti žmogui išlipti iš alkoholizmo? Kol buvo galimybė ” koduotis” tai padėdavo. Dabar apie metus geria non stop,nieko nenori ,gydytis atsisako. Šiai dienai žmogus guli lovoj,visiškoj apatijoj,paeina tik nusipirkti alkoholio,nesiprausia ,nevalgo. Medikai buvo kviesti kai ne kartą buvo griuvęs ir susižalojęs. Tačiau toliau pagalbos nėra,nes jis atsisako gydytis. Mums artimiesiems yra sunku stebėti kaip žmogus nyksta akyse,be to ,dėl prarastų žmogiškų įgudžių ,baisu palikti vieną kad neįvyktų nelaimė.
  Ką daryti?

  1. Ina

   Tikrai taip, kodavimas ir mūsų tėtei padėjo ne kartą. Gal gerb. Dulkys ištaisytų Verygos klaidą ir vėl kodavimą padarytų kaip galimybę gydytis.

 9. Berta

  Noriu paklausti kaip atpratint drauga rukyt zole, daugiausiai per 4 metus isbuvo menesi laiko nerukes, o jis nemato tame bedos. Prizada, jog nerukys, bet tusti pazadai..
  kaip jam paaiskint, kad tai yra beda ir reikia gydytis?? Jam 21m.

 10. Inga

  Laba diena labai noriu daugui padėti nuo priklausomybės narkotikams geras zmogus sirdis auksine bet valios nulis skesta kasdien kaip galiu jam padėti nes nui skausmo matant ji kenciu ir pati bet labau noriu ji isgelbeti nenoriu leisti zmogui gyvam save laidoti labai prasau pagalbos

  1. Jonas

   Sveiki Inga, primas žingsnis, transformuoti jūsų norą, taip kad jis būtų jo noras.
   Skambės grubiai, bet tai reiškai, – leisti jam patirti kaip įmanoma daugiau užtarnautų situacijų ir tuo pačiu duoti jam suprasti, kad kai jis išreikš norą gydytis, jūs duosite jam telefoną, kad jis galėtų paskambinti ir susirasti gydymo įstaigą (P.S. Lietuvoje yra apie 17 reabilitacijos bendruomenių, taigi bent septyniolika skambučių, bet jis turi scambiati ir kalbėti pats). Po to kai suras kur gydytis, galite padėti jam nuvykti į gydymo įstaigą, tik jokiu būdu neduokite pinigų (galima nupirkti bilietą į vieną pusę).
   Na ir taip toliau, – kuo žmogus daugiau pasidarys savo sveikimo labui pats, tuo daugiau šansų kad gydymas bus sėkmingas.

   Benrai apie gydymą galima rasti čia https://www.prevencija.lt/pagalbos-resursai/narkomanijos-gydymas-principai-ir-etapai/

 11. Anonime

  Sveiki mamai jau ant tiek blogai su sveikata nuo alkoholio joog epilepsijos priepuolei buna. Gere menesi poto savaite gali negert.. i menesota atsisako menesiui gultis nes jai perilgai neisbus be namo vyro vaiko..
  O ar pades jai tos dvi savaites kur yra programa? Nezinau sutinka tik i ja gultis bet ar pades? Kuo skiresi Menesota stacionare nuo Motyvacines terapijos?aciu!

 12. Dovydas

  Aš Su Vienu Klausimu Ar Ligonineje Galima Naudotis mobilioju telefoni Kaip gydais del narkotiku?

  1. Virgis

   Jeigu gydysiesi priklausomybės ligų bendruomenėje, yra nekontaktinė fazė (jokių telefonų). Vėliau pagal situaciją. Jeigu Priklausomybės ligų centre, ten tik minesotos programa, reikia teirautis vietoje, manau kad bus galima.

 13. Viktorija

  Sveiki,norečiauu paklausti,esu nepilnamete,ir daugelis žmoniu mano kad as turiu priklausomybe alkoholiui ir tabakui,bet as manau, kad ne nes as kaj be draugu ar net tievu(tevai gerentys) taj as net negalvoju apie tabaka ir alkoholi, (nebent tabaka ir taj kaj bunu susinervinusi) o kaj susitinku su draugais arba kaj tevai gere as jiems nemoku pasakyti NE, gal turite kokiu patarimu,ar net veiksmu priimsiu visus pasiulimus?kas galite atsakykite lauksiu atsakimuu AČIŪŪ!

 14. Vardenė

  Sveiki, kaip padėti žmogui priklausančiam nuo kanapiu mažiausiai kelerius metus? Nei dienos nebegali ištverti

  1. Welniukeee7

   Jei turit kokios info kaip tai padaryti pasidalinkit…. Nes šitas dalykas žlugdo labai daug gyvenimu

 15. Anonimasas

  Sveiki, noreciau gydytis nuo alkocholizmo, narkotiku ir losimu, man 26 metai, nuo ko reiketu pradeti?

 16. Egidijus

  Labai noriu padėkoti gydytojai Kristinai Rosickaitei už pagalbą, priežiūrą ir rūpestį, sunkiu periodu mano gyvenime.Ačiū labai!!!

 17. Michail

  Sveiki turiu klausima tikios kreipiuosi teisinga linkme! Esu anglijoi jau 10 metu noriu vaziot i lietuva tam kad galietu mano organizma isvalit no heroino tiesiog isvaliti orgonizma ar jus suteiket toke galimibe uz isvalima as galiu susimokiet ir ar galima uz mokesti kad tai niekur man nesifiksotu pvz kai eisiu laikit vairavimo teises man reik tiesiog issivalit organizma tolimesni gydimo man nereike tik isvalimo aciu uz dėmesį buciau labai dėkingas uz atsakymą.!

 18. Jonas

  Sveiki. Norėjau paklausti, jeigu aš alkoholiu malšinu vienišumą ir nerimą, aš esu alkoholikas ar ne?

  1. Psichologė

   Taip, jūs esate alkoholikas. Jūsų nurodyta gėrimo priežastis – ligos simptomas, nes visada priklausomybė suras priežasčių poreikiui išgerti. Bėgite gydytis kol dar esate I alkoholizmo stadijoje.

 19. Diana

  Laba Diena turiu tris vaikucius visus siuo metu augina laikini globejai. gavau daktaro siuntima pas jus norejau pasiteirauti ar reikes moketi. pinigu gydymui tikrai neturiu. o pagalbos noriu del saves ir vaiku…

 20. Giedre

  Sveiki , mano sunui tuoj keturiolika , bet jau ruko ir ko gero zole ir isgerineja , uzsiregisravom i sia istaiga pokalbiui..Noreciau suzinoti ar si paslauga nemokama ar mokama ,jei aip tai mazdaug kokia suma butu.Aciu

 21. Justė

  Sveiki, prašau pagalbos dėl sūnaus. Jam 26 m. Geria jau seniai, nepalaiko darbo, prageria savo rūbus, turiu antstolių. Jei susiranda darbą, tai padirba tik apie mėnesį kol gauna algą, o kartais ir tiek laiko neišdirba. Patarkite, pakonsultuokite. Ačiū.

 22. ugne

  Norėjau pasiteirauti ar gydote priklausomybę vaistams neuroleptikams ir benzodiazepinams? Jei gydote kokiais būdais

  1. zaneta

   Sveiki, mano sesuo priklausoma nuo alkoholizmo,turi 9 metu sūnų. Noriu jei padėti ,bet nežinau kaip? Gal galite patarti ir padėti?

 23. Anonimas

  Sveiki buvau vaiku skyriuje ir esu labai nusivyles personalu.Darius mane provokavo kad jam trenkciau ir greiciau mane ismestu is tenais manau kad taip daryti tikrai negalima jugi reikia rupintis,saugoti ir padeti o ne provokuoti prasivardziuoti ir laikyti save issikeliusiu i virsu tarsi butu „dievas”.Dovile tikrai negali dirbti psichologe buvau konsultacijos pas Dovile netai kad bendrautu su tavim bandytu isspresti problema,padeti susitvarkyti su sunkumais sypsosi jinai net nesinorejo su ja kalbetis nieko nepatare tiesiog pasake daugiau dirbk su programa nors esu ir taip jau idejes maximuma is saves tiek kiek sugebejau.

 24. mamytr

  Sveiki papuoliau labai y didele beda pradejau losti momentine loterijohe negaliu sustoti Prasidejo dideles pinigu sumos po 500 euru seimoj melavimas skolinimas is zmoniu sumom dirbu parduotuvei kurioja ir viskas vyksta su momentine loterija as daugiau nebezinau ka daryti padekite man

  1. Mantas

   As i dar didesnes losimu problemas buvau patekes.
   Pradek melstis/kartot Hare Krishna mantra ir/ar aukoti pinigus geriems tikslams, palaipsniui ateis supratimas kad pinigais galima daryti gerus darbus.

 25. Audrone

  Sveiki sunus geria jau gana ilga laika pertraukos sutrumpejo iki 2 men.po to menesis uzgerimo atsirado epilepsija pykcio priepuoliai gyvena uzsienyje gali gryzti liga supranta gydytis sutinka kokios butu tinkamiausios priemones noreciau stacionarinio gydymo del psichines bukles ir kokia butu gydymo trukme bei kaina su pagarba mama

 26. Rūta

  Laba diena, noriu pasidomėti kiek laiko reikia laukti, norint patekti į Minesotos programą. Sūnus yra priklausomas azartiniams lošimams internetu. Ačiū už atsakymą.

  1. Audrius Batisa

   Sveiki Rūta. Bijau kad į Minesotos programą gali nepriimti dėl lošimų ir interneto. Bet vis tiek pasitikslinkite.

 27. Anonimas

  Sveiki,esu vaikinas kuris pirma karta gyvenime nori kreiptis pagalbos dėl šios problemos.nesu alkoholikas nenoriu mesti rūkyti turiu kitokia bėda priklausomybe nuo psichotropiniu medžiagų.todel noriu pasiteirauti kaip tai sustabdyti? Kokį būdai yra visa tai mesti į šoną ir apie tai negalvoti?

 28. romualdas

  Pripazistu kad turiu problema diel alkogolizmo ir rukumo,esu darbingas zmogus su seima,bet labai noriu pakeis savo zalingus iprocius,tiek diel seimos,tiek diell saves! Ar galima sulaukt pagalbos Kaune po darbo,tiek psichologines,tiek kodavimo prasme? Man tai labai svarbu…

  1. Aurius

   Sveiki, koks buvo kodas, amploe, kažkokie vaistai, hipnozė pas maksimalietis. Prašau jūsų parašykite man labai svarbu. Dėkoju.

 29. Liza

  Sveiki , tiesiog noriu paklausti. Gyvenu su draugu , kuris praėjo Minesotos programą. Ir jau 1 metai kaip yra blaivybės kelyje. Tačiau atsirado kitų dalykų. Jis po programos labai pasikeitė, dėl visko kalta aš, jis visuomet teisus jis nuolat mane už galioja ir skaudina, menkina, visada yra bet kokia kaina įrodyti savo tiesas. Aš tiesiog labai pavargau gyventi , pavargau nuo visko ir tikrai kas vakarą galvoju kad noriu numirti. Tarp manęs ir jo nieko nebeliko. Tik tai kad gyvenam vienam bute. Klausiu ką man daryti.

 30. Rima

  Sveiki.Turiu didele problema del alkoholio.Galiu negerti keleta menesiu,bet vos tik paragauju,beveik visuomet sunku sustoti.Kazkada bandziau koduotis,bet kodo uzteko gal trim menesiam.Gal yra kazkoks budas sustabdyti sia problema?Minesotos programa man nelabai imanoma,nes gyvenu rajone,kiekviena diena vazineti tiesiog neturiu galimybiu.Siaip esu dirbanti ir i stacionara gulti nelabai bus kaip.Gal yra kazkoks kitas gydymas?As pasiryzus isbandyt bet ka.

  1. Audrius

   Sveiki, AA grupės http://prevencija.lt/pagalbos-resursai/aa-grupes/
   Arba veikla, saugioje aplinkoje (nevartojančiųjų, bet geriau, kad veikla su žmonėmis) kuri jums patinka, – sporto klubas, teatras, kinas, parodos, pirtis, baseinai, slidinėjimas, knygų skaitymas kitaip tariant bet kas, kas padėtų ištrūkti iš kasdienės rutinos ir teiktų malonumą. Tik tegu nebūna laisvalaikio organizavime perdėtų pastangų, turėtumėte natūraliai skirti laiko savo poilsiui.

  1. Audrius Batisa

   Jeigu gulėti, – detoksikacija, tai būna įvairiai para, dvi, trys. Jeigu stacionare priklausomybės ligų centre, tai savaitė. O jeigu viena namie tai apie penkios paros (be miego). Čia tuo atveju jeigu nulipti, turima omenyje, fizinės abstinencijos pabaiga. Dažniausia sėkmingai įveikus šį etapą žmogus vėl nusirauna. Tam kad taip nebūtų reikalingas tęsti palaikomąjį gydymą, bent Minesotos programoje ar NA grupėse na arba reabilitacijoje.

 31. Jurga

  Sveiki,

  mano partneris jau lyg ir apsisprende uzsikoduoti. Jo problema yra tai, kad alkoholis yra jo atsipalaidavimo priemone. Visa savaite isbuna negeres, o kai tik savaitgalis, turi butinai isgerti, atsipalaiduoti, kaip jis sako. Nenoriu daug leistis i detalius pasakojimus, bet problemu yra daug. Jis isgeres negali sustoto gerti, turi butinai kazkur iseiti ir tam nebuna galo. Namo grizta mazdaug po paros, sedi vienas ir geria, turi savo barus, kurie dirba per nakti. Jis negali pats tam atsispirti. Alkoholis ji valdo. Ar ji galima butu uzkoduoti is karto, jei butu pries tai negeres 4-5 dienas? Gyvename uzsienyje, todel grizimas bet kada yra problematiskas, atostogos ribotos.
  Prasau patarkite, ka ir kaip butu galima padaryti, ir kiek tai kainuotu.
  Su pagarba,
  Jurga

 32. Audrius Batisa

  Sveiki manau reikia pas juos pačius ir pasiklausti. Greičiausia jūsų neįvedinės į savo duomenų bazę, o tapatybės patikrinimas greičiausia kokia nors prevencinė duomenų klastojimo priemonė.

 33. dainius

  Kodėl Kauno priklausomybės ligų centre negalima papulti konsultacijai pas gydytoją anonimiškai?Pakambinau į registratūrą man pasakė kad galiu konsultuotis anonimiškai tačiau turiu registruotis tikru vardu ir pavarde,o atvykus turėsiu pateikti asmens tapatybės dokumentą. Tai kaip tai suprasti? Ačiu.

 34. Antanas

  Laba diena,
  norėčiau gauti informaciją kaip patekti pas Jus į Minesotos programą. Galiu nevartoti alkoholio po 2 mėn., tačiau, paragavus, po savaitę ir daugiau negaliu sustoti. Manau, kad man reikalingas kompleksiškas gydymas. Vartoju B GRUPĖS VITAMINUS IR CIPRALEX 10mg.
  Kokia būtų gydymo kaina?
  Dėkoju Jums už atsakymą. Pagarbiai. Antanas

  1. Audrius Batisa

   Sveiki, paskambinkite tiesiai į priklausomybės ligų centrą. Jeigu Kaune telefono numeris (8-37) 33-32-55;

Komentuosite?